MasterGames

Mohl by mi prosím někdo interpretovat, co jsou to částice (fyzika)?

Předem děkuji za odpověď :D

Nejlepší odpověď
Kelt

Určitě by to hodně lidí mohlo udělat, ale ty se můžeš podívat na tyto stránky do Wikipedie a pod. Podle fyziky jsou stovky částic, každá má jinou charakteristiku, dobu života a hmotnost, náboj a jiné hodnoty. Pokud nemáš aspoň střední školu, budeš to mít obtížné pochopit.

Další odpovědi
orwell

Na pojem částice (ve fyzikálním slovasmyslu) narážíme v případě zkoumání struktury hmoty. Krátce a jednoduše řečeno: hmotu známe ve dvou verzích, 1/ jako látku (lidově řečeno – vše na co si mohu „sáhnout“) a 2/ jako pole (samozřejmě fyzikální, jako např. elektrické, magnetické, gravitační).
Podle toho rozlišujeme i částice na látkové (např. subatomární – elektron, neutron, neutrino,…) a polní (např. foton)
To jen tak velmi stručně, pro začátek. Blíže a podrobně o tom pojednává částicová fyzika a je toho opravdu dost. Rozhodně to není při studiu na jedno odpoledne. Začít můžeš třeba zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8C%C3%A1sti­ce

nyjono

Pokud raději interpretuješ než vysvětluješ, pravděpodobně si umíš i slovo částice vyhledat např. na Wikipedii.