Dismas

Mohl by mi někdo z ateistických světlářů vysvětlit, odkud se vzala hmota?

Případě to, z čeho hmota vznikla?

Odpovědi
Quimby

Nevím co znamená přesně pojem „ateistický světlář“, ale budiž.
Hmota je forma energie a také na ní může přeměnit. Například při střetnutí hmoty a antihmoty dojde k „vyrušení“ a veškerá hmota i antihmota se přemění na energii – fotony.
V období velkého třesku se díky malé nerovnováze v jejich množství stalo to, že nakonec zbyla hmota, která neměla jak anihilovat, protože už nezbyla žádná antihmota. A tato hmota je vše co je nyní okolo nás.

zjentek

Hmota vzešla nejspíš z boha, ale ten tím zanikl. Ale je to jenom teorie.

klumprt

To sice nemám tušení, ale verze, že by za tím stál bůh, který mě teďkon šmíruje kudy chodím a jednou mi to spočítá, mi přijde zběsilejší než cokoli jiného. Včetně toho, že se to udělalo nějak samo od sebe.

Šidlo

toto je náhodou dobrá otázka

mám vypozorované, že ak sú fanatickí veriaci ..tmári" a fanatickí ateisti ,,svetlári"

  • tak tmári odmietajú fakty, ani ked ich doslova preplieskaju (lebo oni tej fuj-fuj vede neveria) – proste nevedia, čo s pravdou – tak zúria

veda je pre nich neznáma a dajte xenofóbovi niečo neznáme

  • svetlári sa bud oháňajú ,,empirickou skúsenosťou" – neverím ,kým neuvidím......čo je sprosté, lebo ludské zmysly sú úplne slabé a oklame ich asi polovica známych prírodných javov

alebo sú svetlári absolútne neschopní povedať neviem.....radšej sa oháňajú neoverenou teóriou z 20. storočia

svetlári odmietajú priznať, že o svete a vesmíre stále vieme prd a že kopec vecí sa nedá vysvetliť súčasnou vedou.......desia sa neznámych ešte neobjavených javov.....takže sú to xenofóbi

väčšina ľudí bez ohľadu na IQ a výchovu nerozmýšľa a desí sa všetkého neznámeho a nepríjemného

Kelt

Tvrdil jsi, že máš IQ 135, ale úroveň tvých otázek, respektive některé výrazy, které používáš tomu nenasvědčují.
Ptáš se proto, že to chceš opravdu vědět – tak to je třeba věřit a víra ti chybí.
Existuje Einsterinův vztah mezi hmotností a energií. Hmota má dvě formy .
Dnes se tímto problémem zabývají výzkumné týmy na celém světě a uspokojivá odpověď asi není.

arachis

Kde se vzala, tu se vzala. Podle mě, se hmota stala seskupením atomů. Kde se vzali atomy? Z vesmíru. Kde se vzal vesmír? To je ta podstatná otázka. Nedávno byl na ZOOM pořad o vesmíru a jak ve skutečnosti vypadá. Vypadá úplně stejně jako síť lidských neuronů. Viděli jste ten film, kde jednoho týpka omylem zmenšili a on pak putoval v ponorce lidským tělem. Nejspíš je vesmír tělo někoho-něčeho a kde se vzal on/o? A tak dokola. vysvětlení je v naších mozcích, všechno bychom věděly, kdyby fungoval na 100% a ne jen z 10 –15%. Proto spoustu věcí nemůžeme pochopit.

dudu

Co je vlastně náš vesmír při pohledu zvenčí? V podstatě obrovská pustina -prázdný prostor ušpiněný nepatrným zbytkem – cca pěti procenty atomární hmoty a trochy „bílé“ energie, která pochází z okamžiku střetu elementárních částic hmoty a antihmoty. K tomu došlo přibližně 300.000 let po velkém třesku a tento jev je nazýván dobou prvního rozsvícení vesmíru. Zmíněnou „špínu“ tehdy tvořily atomy vodíku a helia. Ke vzniku dalších prvků pak docházelo až za miliony let v nitru prvních hvězd po zážehu termonukleární fúze. Tehdy se vesmír podruhé rozzářil do současné podoby.
Kde se vzala energie umožňující velký třesk se snaží vysvětli teorie membrán a jak z energetických částí vzniká hmota se snaží vysvětlit teorie strun.

Lamalam

Ze singularity. Po oddělení energie, času a prostoru zbyla hmota.

Dismas

Quimby: ateistick světlář je opakem náboženského tmáře. A kde se vzala energie?

Quimby

Hmm, to je teda vysvětlení. V tom případě se energie vzala z hmoty ;)
Jinak pokud se ptáš na příčinu Velkého třesku, tak ta není známá. Ví se co bylo těsně po něm, ale co bylo těsně před tím se neví. Už jen proto, že pojem „před“ nedává až tolik smysl. Neboť zde nefungují naše pojmy čas a prostor.
Ale třeba jedna z teorií je, že náš vesmír se zhroutí do černé díry a v té chvíli dojde k dalšímu Velkému třesku. Jedná se o cyklický vesmír.