_136

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč domy v USA a Kanadě nemají oplocení?

Jak se tak koukám na Google Earth a projíždím ulicema v Kanadě, tak nevidím žadné oplocení kolem domu. Čím to je, proč to tak je?

Nejlepší odpověď
paul1

Asi krajový zvyk, kdyby si někdo pozemek oplotil, vypadal by divně. Jako teď u nás vypadají ty pozemky, které mají z ulice a někdy i okolo celého pozemku „čínskou zeď“. Ono je to jak kde. V Holandsku zase nemají záclony.

Další odpovědi
Emefej

Majitelé jsou chudí a na plot nemají peníze.

led

Nie je to všeobecné. Veľa domov má plot strážený ochrankou a kamerami. Vrátnikov pri vchode.
Na druhej strane sú domy bez oplotenia, ale veľa z nich je s elektronickým zabezpečením voči narušení priestoru.
Najviac domov bez oplotenia je na vidieku a malých mestečkách, kde sú iné medziľudské susedské vzťahy, než vo väčších mestách a megamestách. Hlavne na samotách plot pri dome nemá význam, vzhľadom na nepomerne väčšiu plochu pozemku okolo domu, než u nás.

Pepa25

Obvykle nemají ploty vepředu, protože tam nemají moc co chránit a absence plotu pomáhá udržovat jednotný vzhled rezidenční čtvrti. Vzadu ploty bývají …

Zdroj: https://www.go­ogle.com/maps/@47­.0684307,-122.3230758,139­m/data=!3m1!1e3

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.