vaiko

Mohl by mi někdo říct jak se měří se subitem?

Nejlepší odpověď
beer

„Měřidlo vložíme do díry a hledáme její maximální rozměr. Provádíme to vykyvováním..“
Více na straně 49, odst. 3.4. (včetně zobrazení) v odkazu:
http://www.spstrut­nov.cz/o-skole/projekty/ri­zeni-kvality-caq/caq.pdf

Další odpovědi
commando

Subito měří odchylku od nastavené velikosti.Takže třeba potřebuješ zkontrolovat rozměr díry 98,5 mm. Tak na mikrometru si nastavíš 98,5 mm, nastavíš si na subitu pomocí výměnných trnů tuto přibližnou délku, vložíš ho mezi čelisti mikrometru a ručička na úchylkoměru subita ti něco ukáže. Nastavíš si nulu na otočné stupnici úchylkoměru subita do zákrytu s ručičkou, a tím máš nastaven tento rozměr (98,5 mm). Subito vyjmeš z mikrometru, vložíš do měřené díry a ručička ti ukáže ODCHYLKU od požadovaného rozměru.
Doplňuji:
Takže když 98,5 mm je na nule stupnice subita, tak ručička ti potom ukazuje buď vlevo nebo vpravo podle toho zda díra je větší nebo menší. Je-li shodná , ručička bude na nule.