Avatar uživatele
inf

Mohl by mi někdo říct, co mi hrozí za to, že mě policie nachytala opilého v mém zaparkovaném vozidle?

Mohl by mi někdo říct, co mi hrozí za to, že mě policie nachytala opilého v mém zaparkovaném vozidle? Mám u soudu nějakou šanci se obhájit? Předem děkuju za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5087 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
HOMER

Domnívám se že ano,v autě jsi si mohl něco zapomenout a jít si pro to…Žádný zákon přece nezakazuje sedět v autě pod vlivem,jen jestli tě ta policie nesledovala,jak se pokoušíš napodesáté zaparkovat :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Pokud jste vozidlo neřídil a pouze jste seděl ve vozidle, tak vám nic nehrozí. Pokud jste měl nastartováno, ale nejel jste, zkoušel jste jestli to v tom motoru ještě chrčí jako předtím. Zákon jasně hovoří, že jízda.....

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
NickD

V autě byť i opilý si můžete dělat co chcete a kdy chcete.Nesmíte ale řídit a nastartovaný motor je slovo do pranice.....
V podstatě vám nic nehrozí,ale záleží na svedectví,zápi­su,atd. Musel bych vědět více.Tak jak to popisujete je to na zastupování právníkem,jelikož jste něco podeplal,podrobil se dechové zkoušce a tudíž jdete k soudu.
Ve vašem případě to neberte na lehkou váhu a počítejte i s možností odsouzení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

I.
Pokud vám bude PROKÁZÁNO, že jste ŘÍDIL *), tak vám bude hrozit:

  1. finanční postih 10–50 tis.Kč + zákaz řízení na 0,5–2 roky (pokud se bude jednat ´jen´ o přestupek)
  2. trest odnětí svobody až 1 rok, finanční pokuta, zákaz řízení (pokud se bude jednat o trestný čin – zpravidla tehdy, když budete mít více jak 1 promile)

*) pro objasnění pojmu ´ŘÍZENÍ´ vozidla nahlédněte do otázky, na kterou odkazuji níže ve zdroji

II.
A jakou máte šanci se případně obhájit?

  • to je téměř nemožné, bez znalosti detailů obvinění, komentovat
  • osobně si myslím, že pokud jste skutečně neřídil (takže vás policajti skutečně řídit neviděli) a policajti by se jen mohli DOMNÍVAT, že jste řídil…, tak by vám (pokud jste se nechoval provokativně a urážlivě ap.) neměli ´přišít´, že jste řídil
  • pokud ale budete obviněn, tak se odvolejte a vyhledejte pomoc advokáta, který by měl umět rozbít případné důkazy založené jen na vzájemném svědectví policajtů

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-jeste-otazku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek