inf

Mohl by mi někdo říct, co mi hrozí za to, že mě policie nachytala opilého v mém zaparkovaném vozidle?

Mohl by mi někdo říct, co mi hrozí za to, že mě policie nachytala opilého v mém zaparkovaném vozidle? Mám u soudu nějakou šanci se obhájit? Předem děkuju za odpověď

Nejlepší odpověď
HOMER

Domnívám se že ano,v autě jsi si mohl něco zapomenout a jít si pro to…Žádný zákon přece nezakazuje sedět v autě pod vlivem,jen jestli tě ta policie nesledovala,jak se pokoušíš napodesáté zaparkovat :D

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud jste vozidlo neřídil a pouze jste seděl ve vozidle, tak vám nic nehrozí. Pokud jste měl nastartováno, ale nejel jste, zkoušel jste jestli to v tom motoru ještě chrčí jako předtím. Zákon jasně hovoří, že jízda.....

NickD

V autě byť i opilý si můžete dělat co chcete a kdy chcete.Nesmíte ale řídit a nastartovaný motor je slovo do pranice.....
V podstatě vám nic nehrozí,ale záleží na svedectví,zápi­su,atd. Musel bych vědět více.Tak jak to popisujete je to na zastupování právníkem,jelikož jste něco podeplal,podrobil se dechové zkoušce a tudíž jdete k soudu.
Ve vašem případě to neberte na lehkou váhu a počítejte i s možností odsouzení.

standa

I.
Pokud vám bude PROKÁZÁNO, že jste ŘÍDIL *), tak vám bude hrozit:

  1. finanční postih 10–50 tis.Kč + zákaz řízení na 0,5–2 roky (pokud se bude jednat ´jen´ o přestupek)
  2. trest odnětí svobody až 1 rok, finanční pokuta, zákaz řízení (pokud se bude jednat o trestný čin – zpravidla tehdy, když budete mít více jak 1 promile)

*) pro objasnění pojmu ´ŘÍZENÍ´ vozidla nahlédněte do otázky, na kterou odkazuji níže ve zdroji

II.
A jakou máte šanci se případně obhájit?

  • to je téměř nemožné, bez znalosti detailů obvinění, komentovat
  • osobně si myslím, že pokud jste skutečně neřídil (takže vás policajti skutečně řídit neviděli) a policajti by se jen mohli DOMNÍVAT, že jste řídil…, tak by vám (pokud jste se nechoval provokativně a urážlivě ap.) neměli ´přišít´, že jste řídil
  • pokud ale budete obviněn, tak se odvolejte a vyhledejte pomoc advokáta, který by měl umět rozbít případné důkazy založené jen na vzájemném svědectví policajtů

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-jeste-otazku