Liska2345

Mohl by mi někdo prosím stručně vysvětlit pojem flashování? Týká se to informatiky.

Nejlepší odpověď
Edison

Nemohl, pokud nebudem vědět, čeho se to má týkat. Takhle jedině „blýskání“.

Pak jde o přesun dat z operační paměti do pevné paměti typu flash. Při loadování, třeba aplikačního programu, se ten pošle po sběrnici nejprve do operační paměti, odkud se dá i spustit, pak příkazem dojde k jeho zápisu do pevné paměti flash a restartu zařízení, zpravidla PLC.

Dochy

Proč si zamykáš otázku hned s první odpovědí? Že by si tu někdo nepečetl pravidla???

V mnoha případech flashnutí nějakého zařízení znamená, že mu nahraješ jiný (alternativní) firmware či třeba novější verzi. Mnoho současných zařízení zvládne upgrade samo, jen když jim dovolíš update. Starší zařízení (nebo pokud chceš alernativní software) se flashují složitěji a také riskantněji (při chybě může dojít k trvalému zničení zařízení – ne proto, že by bylo fyzicky poškozeno, ale proto, že dojde ke smazání programového kódu, který je nutný pro základní funkci zařízení – i další flashování)