jirka F

Mohl by být zdejší kodex uživatele pro zajímavost napsán i v latinském jazyce?

Napadlo mě že by nebylo špatné zdejší kodex uživatele napsat i v latinském jazyce aby to bylo zajímavější. Co myslíte zavedly byste tuto alternativu?

zdroj ilustračního obrázku: https://pixaba­y.com/cs/photos/?q=pra­vidla&hp=&ima­ge_type=all&or­der=popular&cat=&min­_width=&min_he­ight=

Mazálek ať si obrázek dohledá přes tento odkaz.

Nejlepší odpověď
led

1 – Myslíte, že keď niekto nerozumie textu v čaštine, latinčina mu pomôže?
Kto nechce dodržiavať kódex tejto stránky, znalosť ktoréhokoľvek jazyka, živého aj zaniknutého, alebo stagnujúceho mu nepomôže.

2 – „Ústava České republiky
1/1993 Sb.
Poslední změna zákona: 1. 6. 2013
HLAVA PRVNÍ Čl. 2
(4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.“
Kedže tento web je súkromný, má majiteľ právo určiť podmienky, pravidlá pre užívanie tejto stránky registrovanými užívateľmi, pokiaľ tieto podmienky zákonu neodporujú. Slovenčina ako menšinový jazyk má výnimku aj v oficiálnom styku v mnohých zákonoch ČR, preto pre ňu neplatí bod :
„Nepokládejte otázky, …v cizím jazyce… .“ v kodexe užívateľa, https://www.od­povedi.cz/kodex , pretože by bol v rozpore s uvedeným citátom z Ústavy ČR, kdežto latinčina je v ČR považovaná za cudzí jazyk užívaný v konkrétnych profesiách, takže pre ňu táto výnimka neplatí

Další odpovědi
Kepler

On by klidně mohl být napsán JEN latinsky. Účinek by byl podobný.

zjentek

Předpokládáš, že kdo nemá morálku vrozenou, umí alespoň latinsky?

ivzez

Proč by ne, když se dohodnete s provozovatelem…
Ujmete se toho?

A s „mazálkem“ už dejte pokoj, nikdo takový tu není.
(I když mi včera a dneska také něco zmizelo…)

led

ospravedlňujem sa za preklep, správne má byť čeština a nie častina

jirka F

zjenteku pro upřesnění kodex by byl psán v Latinském i Českém jazyce. Jak by si kdo vybral šlo by jen o doplnění.

ivzez

Názvy jazyků nejsou vlastní jména…

zjentek

No to já pochopil, ale ty mou odpověď zjevně ne. ;)

Ale i to se dá pochopit, jde totiž o odpověď s otazníkem ;p