zjentek

Mohl by Bůh lidstvo očistit od církve a ostatních náboženství?

Mohl by mít takovou moc?

Nejlepší odpověď
da ny

Nemohl ;)

Každý představitel monoteistických abrahámovských církví/náboženství
„obohatil“ Boha vlastnostmi/schop­nostmi, které mu sám přisoudil.
Bůh má takovou „moc“, jakou mu po tisíce let „připisují“ lidé,
včetně autorů/tvůrců (i přepisujících) evangelií a „sluhů božích“.
Bůh v Novém zákoně netrestá….
Bůh je v každém z nás. I kvantová fyzika má svou definici Boha
(sjednocené pole energií…..).
Lidstvo by se muselo vzdát Boha samo. Na tom se současné církve v žádném
případu nejsou schopny/ochotny společně domluvit. :D
Ostatní „také církve“ někdo „vede a řídí“.
Jiná náboženství nejsou monoteistická.

Další odpovědi
aliendrone

To záleží na tom, co si pod tím pojmem představuješ. Nějaký bůžek či abrahámovský bůh (tedy ten křesťanský/mus­limský/židovský – už ten je údajně všemocný, nicméně mám silné pochybnosti o jeho existenci) nebo Bůh v úplné definici jakožto entita maximálně nadřazená, stovřitel jsoucna a původní hybatel? Ten poslední URČITĚ. :)

led

  1. Ano, ale isto nechce poprieť sám seba.
  2. Mohl by mít takovou moc? Takú moc má, ale aj tu platí bod a)

Drap

Nemohl. Kdyby tak učinil, stal by se nezaměstnaným a o se jaksi pro Boha nehodí.

Roman71

Jistá „očista“ už je naplánovaná. Po ní zde zůstane jen jedna celosvětová spravedlivá vláda a jedno pravé náboženství. Znáte modlitbu zvanou „Otčenáš“? Tam je mimo jiné zmínka o Božím království.. a to je přesně to, co ty změny ve fungování současného světa přinese.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

aliendrone, nešťastník… z aliendrona sa stáva človek! „nicméně mám silné pochybnosti…“ pochybovať je ľudská vlastnosť, nakoniec ešte sa budete chcieť zapojiť aj do budovania novej a lepšej ľudovodemokratickej spoločnosti. 🤦‍♀️

led

aliendrone, nešťastník… z aliendrona sa stáva človek! „nicméně mám silné pochybnosti…“ pochybovať je ľudská vlastnosť, nakoniec ešte sa budete chcieť zapojiť aj do budovania novej a lepšej ľudovodemokratickej spoločnosti. 🤦‍♀️

aliendrone

led>>> Ó lilie hříchuplná, doba kdy jsem byl zuřivým ateistou je dávno pryč. S postupem času (kterak jsem se učil SPRÁVNĚ myslet) jsem byl nucen upravit své názory ohledně existence Boha z „rozhodně není“ na „bohužel NEVÍM“.

(Věřte mi, stálo mě to HODNĚ přemýšlení i dalšího úsilí jako STUDIUM náboženských, ale i filozofických knih a rozprav s „ECHTOVNĚ věřícími“ – podotýkám RŮZNÝCH, i neabrahámovských NÁBOŽENSTVÍ.)

Podívejte třeba na odpověď da ny, tak typická i pro mne kdysi v mládí.
Její vývody vychází a priori z předpokladu, že Bůh neexistuje. Pak samozřejmě platí, že „představitelé církví/náboženství obohatili Boha…“

Pokud ovšem zaujatě předem NEVYLOUČÍTE Jeho existenci, je JASNÉ, že argumentace je zcela neplatná. Nebere ani potaz souvislost mezi vírou, náboženstvím a Bohem, přičemž víra a náboženství samotné NENÍ důkazem PRO ani PROTI. (BTW – je zajímavé, že se da ny odvolává na „kvantovou fyziku“, a jako „boha kvantové fyziky“ definuje „sjednocené pole energií“. ;) :D :D)

Kupříkladu právě já jsem při usilovném zkoumání/obez­namování se TÉHOŽ (kvantové fyziky) společně s aplikací racionálního myšlení dospěl k závěru, že pro existenci Boha je tu „místa DOST“, jakkoliv to pochopitelně ani náhodou není důkaz Jeho existence. Pochopitelně mám na mysli Boha, žádného pánbíčka/y z Tóry/Bible/Ko­ránu/Véd a jiných „svatých knih“, jehož neexistencí jsem si téměř jist.

Jinak „pochybnost“ je jedno z mých jmen, nevěřím nikomu a ničemu a to včetně vlastního úsudku a smyslů (obojí lze zmanipulovat), což mne vede k neustálému prověřování a kontrole jak sebe, tak všech/ho ostatního. (PROVĚRKA je DALŠÍ mé jméno, já jich mám… ;) :D :D)

A proto NEHROZÍ mé zapojení se do budování „nové, lepší, lidovědemokratické společnosti“, přinejmenším do doby, kdy někdo dokáže v její prospěch předložit argumentaci, kterou bych easy nerozdrtil na prach. ;) :)

aliendrone

led>>> Budiž Vám odpuštěna chyba v úsudku v obou bodech (pochopitelné u poutnice nesvaté cesty plné smilstva a jiných hříchů), jinak byste byla obeznámena s tím, že: „Cesty páně jsou nevyzpytatelné“ a tudíž Váš předpoklad toho, co „Bůh chce/nechce“ je postaven „na vodě“. Pochopitelně – pokud existuje. ;) :D :D

led

aliendrone, „Cesty páně jsou nevyzpytatelné“ a preto sa mohlo už viackrát stať, že mužporodil, napriek tvrdeniu lekárov, že to nie je možné. Je pravda, išlo o lekárskym zásahom prerobené ženy.
takže „nikdy nehovorte nikdy“. Boh s vami, hviezdny cudzinec…

zjentek

Da ny, to je úžasné, cos tady napsala. Jako bys svět cítila stejně jako já a na rozdíl ode mě to ještě navíc uměla i vyjádřit slovy… fakt úžasné. Podobné vlastnosti má už pak jedině aliendron, pokud bych tedy do výčtu tvorů s podobnými vlastnostmi mým, chtěl zamíchat i alieny a další nelidské stvůry. (; Samozřejmě NOMINACE!