vivatisCZ

Modu dávat na svůj web flash hry?

Dobrý den, mám herní web a chci nově udělat rubriku flash hry, jenže nevím jestli je na web mohu dávat jen tak bez povolení. Jen zdůraznuji že nechci dávat odkazy, ale flash hry by se hráli přímo na webu. Jestli je to povolené tak jak poznám, kterou flahs hru na svůj web mohu dát bez povolení vývojářů a na kterou musim mít povolení?

Odpovědi
Fyzik

Obecně nemůžeš, a pokud není uvedeno jinak, měl bys předpokládat, že na hru se copyright vztahuje. U těch volně šířitelných je to obvykle napsáno. Kontaktovat autora bys určitě měl. Je ale otázka, jestli si vůbec někdo všimne, když to uděláš bez svolení.

mujsoubor.cz

Neměl by to být problém, ale jestli chceš jistotu, tak odkaž na web, z kterého jsi hru vzal. U hodně webů máš dokonce kód pro vložení na stránky (viz např. raketka.cz – u popisu)