Modřiny bez příčiny

Mé přítelkyni se neustále dělají modřiny na nohou, především na lýtkách, utvářejí se bez příčiny, nikde se nepraští, například přes noc. Nevíte čím by to mohlo být?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Zvýšená tvorba modřin může mít příčinu buď v poruše srážlivosti – kdy je v těle nedostatek krevních destiček (nebo je poškozena jejich funkce) nebo srážlivých krevních faktorů (jedná se o látky bílkovinné povahy, takže jejich nedostatek může být i při nedostatečném přívodu bílkovin stravou, z onemocnění se vyznačuje nedostatkem srážlivých faktorů např. hemofílie). Další možností je zvýšená lomivost cévních kapilár- to se objevuje pokud v těle chybí vitamín C a bioflavonoidy(např. rutin). Rutin je možno získat i ze stravy (pohanka, bílá dužina citrusových plodů, brokolice, rybíz, borůvky, šípky…). Nedostatek důležitých živin a vitamínů vedoucí k časté tvorbě modřin může souviset i s chronickou candidózou. Prospěšný může být Korolen a Ruticelit.
Pokud se však tvorba modřin objeví náhle, je nutno zajít k lékaři na vyšetření faktorů krevní srážlivosti.'
http://diskuse­.doktorka.cz/mo­driny/archiv/0/

Další odpovědi
anonym

Tohle budou jen rady slyšela jsem atd.Vyžeňte ji k lékaři.Nemusí to být nic vážného,mohl by to být i nedostatek vitaminu K.Já bych šla co nejdříve.Normální to určitě není.Nedostatek vitamínu K Nedostatek vitamínu K vede k poruchám krevní srážlivosti, jak prokazují laboratorní testy měřící koagulační čas. Mezi příznaky patří modřiny, krvácení z nosu a dásní, krev v moči a ve stolici, nebo extrémně těžké menstruační krvácení. U kojenců může vést nedostatek vitamínu K k život ohrožujícímu krvácení (k intrakraniální hemoragii).[7] Nedostatek vitamínu K dále souvisí s řídnutím kostí (osteoporózou) u žen po menopauze. Nedostatek vitamínu K způsobuje špatnou karboxylaci osteokalcinu a sníženou aktivitu osteoblastů (kostních buněk obnovujících kost). Dochází k pomalejší obnově kostí a k nedostatečnému zabudování vápníku do kostí. Kosti pak nejsou dostatečně pevné a odolné, snadno se lámou. Nedostatek vitamínu K zvyšuje riziko osteoporotické zlomeniny.[14]-wikipedie

mosoj

Tak bez příčiny to není, ale s největší pravděpodobností je to tak jak píš Hanny 2.
Modřina je vždy nějaký krevní výron.

Nikkol

Praskají jí žíly. Me se to někdy stává před menstruací, začnou mě bolet nohy – křečáky a pak se mi udělají modřiny. Tak to asi bude hormonama..

GabulkaA

Ahoj a bereš už nějaké ty vitamíny? Doplňky stravy? Bylo by to vhodné… co doktor na to? Konzultovalal jsi ten problém?