Modlíte či meditujete večer za odpuštění svých hříchů za celý den?

Každý z nás je vržen do víru hmotného světa a každý den za sebou zanechá negativní otisky v prostoru.Nikdo není tak svatý,aby se třeba nerozzuřil,zvlášt v dnešní tvrdý době, založený jen na penězích.Proto bychom večer měly prosit za odpuštění.

Nejlepší odpověď
Andělé

I když všichni jdeme stejnou cestou,nejsme vždy na stejném místě ve stejnou dobu. Někdo je v předu,jiný vzadu. Každý si musíme celou cestou projít,nelze ji přeskočit,ten vpředu nemůže tomu vzadu své poznání vnucovat,neboť on si vše musí sám prožít a k poznání dojít. Můžeme druhým pomáhat,ale s nikým nemanipulovat.Tím bychom sami sešli z cesty.Také bych všem ráda prozradila,které dveře se mi otevřely a jaká nádhera mi byla ukázána. Ale tj.jako bych prvňáčka dala do páté třídy,proto respektujme druhé.
Modlit se k Bohu má význam jen tehdy,pokud tak činíme z hloubi duše. Pak skutečně člověk pozná,jakou modlitba má obrovskou sílu a že je každý vyslyšen.
Začla jsem se modlit teprve ped pár měsíci,přišlo to ke mně samo,nikdo mě neovlivnil,ani já tak nečiním. Modlím se někdy za své činy,které se mi nepovedly,za dodání síly,za všechny co trpí,za své nejbližší i známé apod. Má to pro mě význam,naučila jsem se pokoře a větší sounáležitosti s lidmi.
Vaše pokání,pokud jde zevnitř je chválihodné,ale nemůžeme ho nutit druhým.:)

Další odpovědi
quentos

medituju, ale ne za „odpuštění hříchů“, nýbrž spíš za účelem pročištění mysli. Hříchy jsou vejmysl církve, aby měla na čem rejžovat. Bůh nás má rád takové, jací jsme.
„Proto bychom večer měly prosit za odpuštění“ – nechápu, proč by měly prosit za odpuštění jen ženy, a muži nikoliv. Odporné chování k ženám je další zvrhlost, pro nějž by celá slavná církev sama zasloužila do „pekla“ (které mimochodem neexistuje), jímž své věřící neustále nesmyslně straší.

Drap

Modlit se a meditovat můžeš jak chceš, ale darebáci na to stejně slyšet nebudou.

petra15

Vanasi, ty nedávás body tvým úcastníkum, a jsi tady tím pádem nejvetsí hrísník…:-)
A ani bych se nedivila, kdyby ses jednou probudil a mel na hlave rohy…a tak más to modlení taky zapotrebí…:-):D

Roman71

Modlím se každý den i několikrát a ze svých zkušeností mohu dosvědčit, že pokud jsou mé modlitby v souladu s Boží vůlí, pak jsou ve svůj čas vyslyšeny. Samozřejmě nic není automaticky. Jestliže chceme, aby modlitba byla vyslyšena, je potřeba také podle Boží vůle žít, jednat a pracovat na sobě, aby i můj způsob života odpovídal tomu, co ode mne Stvořitel očekává. Teprve potom přichází požehnání :)
Doplňuji:
Témata modliteb se mění podle okolností, ale odpuštění hříchů v nich má své místo. Pokud si svou hříšnost – nedokonalost přestaneme uvědomovat, jsme na cestě k duchovní smrti. Bůh dává život všem, těm kdo ho uctívají, i těm kdo o něm nechtějí nic vědět, ale do nekonečna to trvat nebude :)

Mirdas

Svědomí je má modlitba.
Zda nic neprovedu, je svědomí čisté.

Zda někdo druhému ublíží, modlitbou si svému svědomí opravdu uleví?