Katrous

Model 2013 -mobil

Zdravím,chci se zeptat,na aukru je mnoho mobilů okopírováných bez značky a vipadají jako třeba nokia lumia nebo samsung.Kdybych si jeden pořídíla myslíte že jsou kvalitní?Nemůžu nic najít na internetu o téchto mobilícch,děkuju

Nejlepší odpověď
Bedy

Kvalitní určitě nejsou, jsou to levné napodobeniny. Od originálu se velmi liší – například materiály – jsou to ty nejlevnější plasty, dále dotykový displej není kapacitní, ale pouze rezistivní, displej nemá tak dobré rozlišení jako originál -obraz na tak velkém displeji je takový rozkostičkovaný (jednotlivé pixely jsou vidět). Taky není vyrobený z tvrzeného skla, ale jen z nejlevnější plastové mrchy.

Dál třeba foťák nemá zaostřování, mnohdy ani blesk a má nízké rozlišení – třeba jen 2MP, místo kvalitních čoček tam jsou nejlevnější plastové mrchy, baterka nemá dlouhou výdrž, místo originálního systému tam je jen nějaká napodobenina postavená na Javě, takže aplikace pro původní systém v originálu tam nepůjdou (zejména v případě Windows Phone nebo Apple iOS) a tak dále a tak dále.

Takový mobil Vám vydrží tak půl roku až rok.

Další odpovědi
huxa

Kdo říká, že třeba Samsung má kvalitní mobily? Taky povětšinou levné napodobeniny, hlavně v začátcích, jeho vlajkové lodě nepočítám.
Dá se říct, že kvalitě odpovídá cena, mnohdy je ale i u nových, nekvalitních mobilů přemrštěná, což takové mobily občas dělá i Samsung.
Nemůžeš porovnávat kvalitu mobilů jen dle toho, od jaké je značky, musíš mít všechny parametry a ne třeba jen 5MPx foťák, ale i jaká je v něm čočka, což je velmi důležité. Tomuhle ale určitě lajk nebude rozumět, proto existují různé testy mobilů.