Broniek

Je tento způsob močení u mužů normální?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Je mi 19 a když močím, tak vše jde normálně a ke konci už to neteče normálně, ale musím to „dostříkávat“, je to normální? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – je to normální – i tohle je fyzika…
😉
Kukni na Bernoulliho rovnici…
😉

Další odpovědi
mosoj

Ano je to normální. Funguje ti dobře svěrač na uretře ( močové trubici). Po téměř úplném vyprázdnění močového měchýře, se svěrač stáhne a pokud chceš močový měchýř úplně vyprázdnit musíš to udělat několika rázovými stahy měchýře.

Podobné potíže jsou při zbytnění prostaty, ale to se pak projevuje po celou dobu močení.

Ó " Bernouliho rovnice. Jo také při močení platí. Zjednodušeně součin rychlosti a tlaku v močové trubici je konstantní, ale močový měchýř není trubice. On také platí tzv. průtokový zákon.