Moc bych si přála zvířátko, ale mamka mně ho i přes to, že bychom ho zvladly a pod. nechce dovolit:(.

Moc bych si přála domácí zvířátko, ale mamka mi ho nedovolí.

Dřív jsme mívaly morčátka, pak králíčka a pozdeji jsme si pořídily křečky. (ne všechny najednou ;)) Měla jsem křečíky moc ráda, starala se o ně, ale občas jsem holt měla den blbec a nechtělo se mi je čistit a s mamkou jsme se pohádaly. Ale většinou to bylo všechno v pořádku, a mazlili jsme se, s mamkou jsme se nasmály, jak si Čikina cpe do lícní torby jídlo atak. :) Jenže od smrti našeho posledního křečka je to takhle.

  • Moc jsem si přála mít nějaké zvíře – začala jsem pejskem, u něhož jsem si byla teda jistá, že mi ho nedovolí :( Pak mě napadla fretka, ale nejvíc jsem se snažila mamku přemluvit na králíčka. Prý ne, a to jsme ho už dříve měly doma. Prostě, prý že jí je líto, jak zvířátko umře a pak se musí zakopat a tak, že je to moc peněz a starostí. To já vím, ale že bychom neměly ani na králíčka a na podobné věci (péče, klec, vet a tak), to ne. Mamka je rozvedená a taťka by mě to klidně koupil. V bytě máme místo.

Mně je 13, jsem zodpovědná, občas sice mě něco z hlavy vypadne, ale jenom málokdy .

Když jsem zjistila, že na toho králíčka ji asi taky nepřemluvím, prosila jsem o zvířátko, o které většina ostatních jen ohrnuje nosem – rybičky. Dost často se cítím osamělá a i rybičky by mně pomohly, měla bych své kamarády, i když bych se s nima nemohla mazlit. Znovu jsemo to poprosila mamku. Snažím se za ní jít v příjemné situaci, ale k mému překvapení mi nechce dovolit ani rybičky! Už několikrát jsem to obrečela, že se cítím takhle sama a že zvířátko potřebuji. Mamka mi akorát řekla, že to už jsme přece vyřešily a že za ní nemám chodit. Poraďte mi, i malá rybka nebo morčátko by mně moc pomohli a udělali radost, starala bych se o ně. Mimochodem jsem si o rybičkách a o všech zvířátkách které jsem si přála našla spousta věcí na netu, aby mi mamka věřila, že to myslím vážně. Poraďte mi, jak přesvědčit mamku nebo nějak mi prosím pomozte.
Doplňuji:
Toho pejska ani už moc nechci,je to moc práce a peněz a starostí, spíš by se mi líbili ti hlodavečci – morčátko, králíček, popř. rybičky, ale i těch bych si vážila ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Milá Tertexia, taková přání se tady objevují minimálně jednou do měsíce, ale tys to napsala moc krásně a je znát, že máš celou situaci celkem dobře promyšlenou.
Možná by bylo nejjednodušší dát mamince přečíst ten tvůj „dopis“
a ona by se třeba nechala obměkčit. Po přečtení by možná pochopila, že tvůj zájem je opravdový, trvalý a že se občas cítíš osamělá.
Upřímně řečeno, pokud se jedná o finanční náklady, je pořízení akvária s rybičkami docela drahá záležitost. S hlodavci už nějaké zkušenosti máš, ale doporučovala bych v tomto případě nějakého králíčka nebo morčátko, přeci jen se dožívají vyššího věku než drobní hlodavci.
Kočička z útulku, vykastrovaná, čistotná, zvyklá jen doma by bylo asi nejlepší řešení.
Dokonce možná péče o kočičku zabere denně méně času než péče o hlodavce,
kočička je výborný společník a nevadí jí když bude trávit sama čas, kdy budete
ve škole a v práci. Finančně náročné to až tak není a ještě uděláte dobrý skutek.
Být tebou, domluvila se v okolí s někým, kdo občas (nebo pravidelně) potřebuje pomoci vyvenčit pejska. Jistě tuto možnost někdo rád uvítá, ty nejsi už malá holka
a podle toho cos napsala se zdá, že jsi dost rozumná a zodpovědná. Myslím,
že tobě bych se nebála svěřit svého malého psa na venčení.
Pokud máš v dosahu nějaký útulek, tak pokud vím, téměř v každém fungují „tety“
na venčení a různé jiné pomocné práce. Jistě by ses tam domluvila na nějaké dobrovolnické činnosti.
Možností je dost, nevzdávej to!
Začni u maminky, poptej se v okolí nebo využij inzerci či FCB atd.
Někdy nemusíš být přímo majitelem vlastního zvířete, ale můžeš mít kontakt
s mnoha jinými a ještě být užitečná a dělat radost těm, kteří se také cítí být osamělí, protože jsou dlouhé hodiny sami doma nebo ztratili domov úplně.
Napiš mi do vnitřní pošty, jak to dopadlo !

Další odpovědi
anonym

Ano takovéto zvířátka stojí mnoho peněz, a pokud je maminka samoživitelka tak to jí naprosto chápu – protože v dnešním zkorumpovaném státě kde ani pořádně nefungují zákony tak je těžké tu kačku přivydělat. Hold si musíš počkat do 15 a najít si brigádu aby jsi to zvířátko „uživila“ sama. Hlavně, my mamince do hlavy nevidíme tudíž ti taky určitě nemůžeme pomoci s touto situací. Já jsem chtěl taky pejska, byl bych ho schopen uživit sám, ale pak jsem zjistil že bych ho měl jen na mazlení a hraní, ale kdo by sním chodil ven? i za deštivého počasí – bohužel nikdo, tak jsem si to rozmyslel a nechtěl bych ho tímto trápit.

Pokud by jsi chtěla pejska tak můžeš zkusit zajít do útulku s tím že by jsi si chtěl zakoupit pejska ale nevíš jaké to povinnosti obnáší, že by jsi si třeba tam vybrala a v odpoledních hodinách by jsi ho každý den si od nich půjčila a vyvenčila a pak jim ho zas vrátila a pokud by to klaplo odkoupila by jsi si ho.

Škoda

Panenko, je poznat jak ráda máš zvířátka. Jak moc víš o tom co obnáší pejsek, když dostane nemoc, jak je důležité vědět co to fakt stojí. Mamka se bojí, ale zkus ji obměkčit třeba pěkným morčátkem nebo třeba myškou, tím, co už zná a tobě by se to také líbilo. Ona by tomu zvířátku ráda také dala kousek mrkve, ne že ne. Rybičky jsou víc na profi údržbu: zjišťování tvrdosti vody, pak osvětlování. Tyto 2 věci je těžké dodržovat pro jejich život. Ale u těch malých živočichů je to jednodušší a naopak navíc když tě znají, tak ti neutečou a můžeš se s nimi mazlit. Tak jestli to bude králíček, tak ho dej mamce pochovat a řekni jak se jmenuje. Já myslím, že to vyjde a že se hádat nebudete na tom co máš dělat když to víš. A ještě jedno důležité: Píšeš že jsou rodiče rozvedeni. Je škoda, že jsi to prožila tak brzy, že tě to mrzí, ale uvědom si, že tě mamka potřebuje. Že se nerada hádá. Ale věří ti a ty jsi teď jediná, kdo jí pomůže, už jste kamarádky. OK?
Doplňuji:
@l564 Hold se vzdává, jinak holt.