simonka

Mobilní telefon na pracovišti

Dneska přišel kamarád, že jejich zaměstnavatel – Rakouská firma, jim zakázala požívání vlastních mobilů v práci, sedí u panelů, občas zajdou do provozu. Celá parta se rozčilovala, že ten jeden má tatínka v nemocnici po infarktu a každou chvíli čeká hovor, ten druhý, že jeho žena bude rodit, atd. Jinak služení telefony mají jen ti výše postavení. Má zaměstnavatel právo zakázat soukromé telefony v práci, jinak jich nezneužívají.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Bohužel může

Další odpovědi
tom004

Během procovní doby,jednoznač­ně,má.Rozčilo­vání,nepomůže­.Jediná šance,je domluvit se,se zaměstnavatelem,na vyjímce.Ale,ne­věřím,že se,domluví.Mohlo,by se z toho stát pravidlo.

hanulka11

ber to tak co kdyby každému zvonil mobil, to přeci by nikdo netoleroval,
je to normální, že to v zaměstnání zakáží,

Ella

Ano, zaměstnavatel na to má právo! Soukromé telefonáty během pracovní doby do práce nepatří! My je taky máme zakázané, mobilní služební telefony můžou u sebe pouze nadřízení.

Myslím, že kdyby se raději slušně zeptali zaměstnavatele, než se utrhovali na šéfa. Požádat, jestli smí na určitou dobu mít mobilní telefon u sebe a použít ho z vážných rodinných důvodů, do kterých se vážná nemoc a brzy rodící žena rozhodně počítají. Jenomže když už se takhle porozčilovali, tak bych se nedivila, kdyby jim nikdo nic nedovolil! Je to jen na zaměstnavateli!

anonym

Považuji takové pravidlo (pokud jej tedy nemotivuje náchylnost provozu na rádiové rušení, či nároky na co nejefektivnější využití času) za bezdůvodnou buzeraci a přiznám se, že bych v takové firmě nevydržel ani minutu. Tohle je návrat k otročině. Tyto firmy to dobře ví, a také ví že spousta lidí je i v dnešní době ochotna se do role otroka sehnout.

vím jak bych reagoval já, nastavil bych telefon tak aby přes pracovní dobu nevydal jediný zvuk (je pochopitelné že vyzváněním nechtějí být rušeni při práci ani ostatní) ale i přes zákaz bych nechal telefon zapnutý. V podstatě bych takový projev buzerace tiše ignoroval stejně jako ignoruji nakázané vypnutí telefonu v kině – také jej pouze přepínám na slabou vibraci.

Nikdy nevíte kdy pro vás přijetí hovoru bude mít daleko vyšší cenu, než celý váš job. Může jít o zdraví někoho blízkého například.

Je v tom samozřejmě vzdor a tedy i risk, ale uvažte …

Pokud by takovou blbinu považoval zaměstnavatel za důvod k tomu zbavit se mé pracovní síly, pak jsem svou práci nedělal moc dobře a zaměstnavatel opravdu jen hledal jakykoliv duvod – problém je tím pádem úplně jinde, než v tom krátkém hovoru … nemyslíte ?