Wortygen

Mobilní telefon HUAWEI Ascend G300

Má tady někdo mobilní telefon HUAWEI Ascend G300?
Zda ano , jak se s ním zachází? Doporučili by jste mi ho koupit?

Odpovědi
Bedy

Majitel nejsem, ale několikrát jsem ho v ruce měl. No je to prostě dotykáč s operačním systémem Android – a to ještě se starým 2.3, což je hrůza děs běs…

Ten mobil nemá nějaký extra výkon, takže obecně lze říct – levnější mobil (nebo tablet) s Androidem = zdroj utrpení. Prostě občasné zamrzání, sekání, jednou za čas se musí dělat resety do továrního nastavení a to se vracíme do dob starého Symbianu Series 60…

Za tu cenu je to docela solidní mobil, hýří funkcemi, má dobrý displej (Gorilla Glass),ale osobně bych si přidal nějakou tu korunku a koupil si něco kvalitnějšího.

Já mám výborný zkušenosti s Nokiemi (výborná kvalita materiálů, velmi bohatá základní výbava) a operačním systémem Windows Phone, který je úspornější jak Android.
Takže není potřeba mít tak silný hardware – prostě „papírově“ slabší mobil s WIndows Phone je rychlejší, jak papírově silnější mobil s Androidem. Proto mobily s WIndows Phonem nepotřebují čtyřjádrové procesory a nějaký 2–4GB RAM.
To je zase jen a jen marketing – navíc mobilní operátoři dost lidem nabízí takové levnější mobily s Androidem, protože mají menší výdrž a oni prostě chtějí, aby ty lidi zase za dva roky si tam koupili mobil a neřekli – já mám ještě ten původní mobil a on je dobrej, stále drží…

Výhodou toho Windows Phonu taky je, že pro něj nejsou viry jako pro Android – Android tak doplácí na svou velkou rozšířenost (asi 70% všech mobilů), stejně jako desktopový (klasický počítačový) Windows (klasický WIndows s Windows Phonem má prakticky společné jen jméno a vzhled). Pro desktopové linuxové distribuce prakticky žádné viry neexistuji – ono pro hackery to není lukrativní systém, když ho má minimum lidí, že jo 🙂