Katoda

Proč někdy mobilní připojení HSPA skočí na velmi pomalé DC-HSPA, až nakonec spadne úplně? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Mám mobilní internetové připojení O2, modem velikosti flešky do USB. Chtěl bych se zeptat, proč někdy jede normálně (připojení píše HSPA) a někdy to skočí na DC-HSPA a připojení je velmi pomalé, až dokonce spadne úplně, a ještě k tomu se ten modem zahřeje tak, že ho musím vytáhnout. Jaký je rozdíl v tom HSPA a DC-HSPA a proč to tak přeskakuje?

Odpovědi
aliendrone

Nemusí to mít pouze jednu příčinu. Pochop, že tato zařízení velikosti flashky (obvykle laciná výběhová technologie) se zákonitě musí přehřívat při vyšší rychlosti (zatížení). Kam přehřívání digitální techniky vede jistě víš sám.

Dále na vině může být poskytovatel (sám si pamatuji cca 10 let z5 na T-mobil flashkový modem (něco s rychlostí „až 10Mbit/s“), který ovšem NIKDY nedosáhl ani rychlosti ANALOGOVÉHO připojení z poloviny 90.let (tedy méně než 56kbit/s, zpravidla 25kbit/s). Operátor mi vysvětloval, že je to „mojí chybou“ (že jsem na místě se špatnými podmínkami – příjmem), což v praxi znamenalo nejspíš V CELÉ PRAZE! (nikdy jsem v žádné lokalitě nezaznamenal sebemenší nárůst rychlosti) – a to jsem jednou stál doslova 25m od základnové stanice. :( (Šance, že tě omeuje operátor je značná!)

Pokud máš modem přímo od operátora, je dost pravděpodobné, že jde o šmejd! (Nakupují to asi někde na asijském smetišti pro výrobky, které neprošly výstupní kontrolou jakosti – je to jen domněnka, ale věří tomu SPOUSTA lidí na základě životních zkušeností!) ;) :D :D

Považuji za nejpravděpodob­nější, že tohle (mizerný HW) bude příčina tvých potíží.