Minas

Mobilní internet, kolik tak stačí na pár hodin surfování a puštění krátkého videa?

Plánuju internet do notasu a chtěl bych se zeptat těch, kteří mají internet v notasu, jaký jim vyhovuje a jaký by mi doporučili, klidně operátora, pokud máte zkušenosti s ním. Doma mám optiku, tam není co řešit, ale hodně cestuji a potřebuji ho.

Odpovědi
odik

Pro běžné nonstop fungování (web, e-maily, pár obrázků a youtube videí v nízké kvalitě) beru minimum 10GB měsíčně.

Nepíšeš, jestli chceš internet do telefonu a budeš ho sdílet do počítače nebo jestli chceš samostatnou SIM, kterou vložíš do počítače (případně samostatného modemu).

Zkus svého mobilního operátora, jestli nabídnou něco výhodného. Mně vyhovuje T-Mobile.

PS: Na hodně místech při cestování se dá najít bezplatná WiFi. Pokud tedy potřebuješ vykrýt jen pár míst bez internetu pro kontrolu e-mailu apod. Tak bych zvážil neplatit internet paušálně, ale jen přenesená data (též nabízí T-Mobile).

ptáč

3 Giga měs. a sleduji videa na YT, čtu vše, od slev, maily a internetové zprávy, aktualizuji, vlastně ani datové připojení nevypínám, někdy pomohu jako Hotspot ukrajince v hospodě, a i když něco stáhnu, nějaký fim či soubor, těch tři giga nadoraz nevyužiju.