Andy1522

Mají exekutoři v době nouzového stavu právo provést mobiliární exekuci?

Dobrý den, rád bych se zeptal ohledně věci co se týká mobiliární exekuce. Během nouzového stavu který již letos jednou u nás byl nebylo umožněno, aby exekutoři dle zákona Lex Covid prováděli mobiliární exekuce, chápu tedy správn,ě že když od zítra nouzový stav znovu začíná, je tomu opět tak, nemají od zítřka možnost mobiliární exekuci provést? Předem děkuji za odpověďi.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Mobiliární exekuce podle Lex COVID nebyly možné do 30.6.2020. Takto je to v zákoně napsáno a nemá to žádnou vazbu na nouzový stav.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2020-191#p23