lukas.lukas

Mobil z USA do ČR

Jedu k tetě na prázdniny do USA a ona mi chce koupit dotykový mobil (nevím jaký), tak mysíte kdybych dal (v ČR) SIM kartu do mobilu, tak bych mohl normálně volat a posílat SMS ?
Doplňuji:
Mů strejda řikal že ma kamaráda, který to umí změnit, moc tomu nevěřím.(abych to nekupoval zbytečně)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

V USA jsou jiné mobilní frekvence než u nás, takže v ČR by nefungoval. V ČR jsou frekvence 1800 a 1900 MHz.

Jestli jde mobil přeladit, aby pracoval na jiné frekvenci nevím, ale pochybuji o tom.

Ale co když se ti s tím mobilem něco stane, To jej budeš posílat tetě do Ameriky, aby ho odnesla do prodejny na reklamaci?

Mobil z ameriky ti asi nebude mluvit česky.

Určitě by se našly i další neduhy.

Další odpovědi
baghira

V USA jsou jiné frekvence, nicméně moderní mobily mají všechny kanály, americké i evropské. Ale pro jistotu by bylo fajn to zjistit. Evropská pásma jsou 900 a 1800 MHz (Michal tam má překlep).

DDarent

Ať ti dá peníze na Samsung galaxy S2 a ty si ho koupíš v ČR!!!

Ella

České telefony v USA fungují, takže by to mělo být i naopak – akorát zkontroluj jestli má slot na sim kartu (četla jsem, že v USA „naše“ sim karta vypadá jinak.

Ještě jsem našla tohle o těch frekvencích, co tady píšou ostatní:
„Pokud má telefon Tri-Band…tj.->vsechny tri pasma tak to samozrejme nevadi…muze byt akorat jiny jazyk ale telefon bude vsude funkcni…“

Takže stačí aby měl onen Tri-Band, popřípadě všechna pásma GSM a měl oby to jet i v ČR, akorát bez češtiny =)

Jo, jinak, pokud ti telefon chce koupit teta, tak ty ho přece platit nebudeš, ne? ;)

tady si to když tak přečti: http://console-forum.net/tema/26556-dovoz-z-usa-do-cr-mobil-bude-fungovat