tereza119

Jak určit koncovku v množném čísle u přechodníků?

Přechodníky mají své koncovky podle ženského, mužského a středního rodu. Když mám ale množné číslo, tak jak můžu určit koncovku? Jen mě to tak napadlo a nemůžu na to přijít. Snad jste mě pochopili. Neznáte někdo odpověď?

Nejlepší odpověď
quentos

U přechodníků pro množné číslo na rodu nezáleží. Tvar pro mn. č. v jakémkoli rodě má u přítomného přechodníku koncovku -íce nebo -ouce, u minulého přechodníku koncovku -vše.
Při registraci jste si měla přečíst Kodex uživatele. Otázka mu neodpovídá, je přímým adeptem na smazání.