Marfik

Mnohočleny-

DObrý den, na celý týden jsme dostaly od pana učitele 2 papíry popsané z celé strany z příklady – mnohočleny ale některé neumím vypočítat mohly by jste mi prosím pomoct? (Zítra máme donést)
(3×-5y)-(7×-2y)=
(2p+7r)+(-2p-9r)=
4ef+(5g-4ef)-(-8ef-3g)=
5ab.8ab=
3mp.10m=
2a.4,5b.ab=
2a.(-5a).(-3b)=
4.(5–3c)=
(8v+3×).vx=
(-0,4a+4)a=
(a+b+c).abc=
K trojnásobku dvojčlenu 5n-1 přičti dvojnásobek dvojčelnu n + 2
Moc děkuji za pomoc :)

Odpovědi
rob1

Jde hlavně o to, znat jistá pravidla sčítání,oddečí­taní,násobení,dě­lení členů a mnohočlenů.
Dále v čem dělají studenti často chyby je znaménko – před zavorkou, poté se mění znamenka.Je to vlastně jako kdyby tam bylo –1.

Larissa

Toto je osmá třída, skoro všechny typy tam jsou, takže nekecej, že máte dvě strany a ty tyhle neumíš, protože je to blbost. Řiď se postupem. Navíc – dostali jste týden, ale ty to děláš na poslední chvíli? Mohla ses kdykoli zeptat učitele, promiň, ale já ti neporadím. Najdi si to na netu a trochu se snaž. V životě nedostaneš nic zdarma!!