Kryšpín

Mnichov 1938 byla, nebo nebyla zrada?

Ředitel Ústavu českých dějin má názor, po 20 letech od první války byl k-mplikovaný vývoj jak pro Francii i Anglii a nelze to brát jako zradu.

Opět chybí zdroj, z něhož jste čerpal.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ředitel Ústavu českých dějin by měl složit funkci.
S Anglií i Francií jsme měli uzavřeny smlouvy, které obě země porušily.

Další odpovědi
Kelt

To je stejné, jako by někdo řekl. Manžel byl pryč několik let a manželka to měla komplikované a složité být sama, proto si začala se sousedem. Taky to není nevěra. Podle logiky pana ředitele.

anonym

zpětně to posoudit neumím, ale nerad bych se dožil doby kdy nějakou členskou zemi aliance NATO vyhandlují její nejsilnější členové s agresorem za příslib míru …

Drap

Ředitel ústavu to chápe jako přátelský akt, podle mne je to stále zrada, ať říkají manipulátoři dějin cokoli. Je to stejné jako jsme slyšeli před několika dny, že Praha se osvobodila sama.

hapiky

Od Hitlera to nebyla žádná zrada, od Anglie a Francie to byla nejen zrada, ale i podlost, podraz, atd. Jedinou útěchou pro nás bylo, že za to draze zaplatily.

Pepa25

Tazatel neuvádí zdroj … Dohledal jsem, že pravděpodobně naráží na článek na serveru info.cz, ve kterém p. Januš parafráfuje či cituje vyjádření prof. Šedivého, ředitele Ústavu českých dějin, na loňské konferenci Národní tragédie. Celé vystoupení je v odkaze. Zájemci nech si to poslechnou, ale nejsem si jistý, že to bylo řešeno skutečně tak, jak je uvedeno.

Zdroj: https://www.us­trcr.cz/akce/v-ramci-doprovodneho-programu-ke-konferenci-dejiny-ve-verejnem-prostoru-zveme-na-prednasku-narodni-tragedie/