marvy

mněl jsem autonehodu která byla předána uřadu kolik času má správní orgán k poslání vyjadření?

Nejlepší odpověď
anonym

Na zahájení správního řízení má ´orgán´ 60 dnů (ale může si to prodloužít).
Na uzavření pak rok od (domnělého) spáchání, jinak je přestupek promlčen.

Další odpovědi
Hamon

Pokud se nepletu, tak na prošetření podezření na spáchání přestupku má rok.

cukrar

Musí to stihnout do jednoho roku, přesněji může vydat i dříve, vy se můžete ještě odvolat a do roku od spáchání se musí případ ukončit.