SimcaKupkova

Mluvní cvičení na téma Změna je život

Ahoj potřebuji pomoct,mám mluvní cvičení na téma změna je život na 10 minut ale vůbec ale že vůbec me nic napadá co o tom mám říct. Přemýšlela jsem o něčem Žže když se řekne změna je život tak si představím velkou změnu ale prostě nevím :(

Nejlepší odpověď
annas

Přemýšlej. Když ses narodila, byla to změna pro rodiče. Vyrostla jsi, začala chodit do školky – poznala nové kamarády, dělila se o hračky, první třída – psaní, počítání, další ročník – nový jazyk, rozšiřování vědomostí atd. Musela ses naučit chodit sama do školy, učit se samostatně, vypracovávat úkoly. Každý den je změna. Tvůj život ovlivnili rodiče, škola, kamarádi, pobyt někde atd. Poznala jsi nemoci, které způsobily to a to…

Nevím, v které jsi třídě, jak dovedeš vypracovat. V životě se nemusí udát nic velkého, přece tě někdo ovlivní, sleduješ, co se děje. Nakonec i to, že ses naučila plavat je změna, nebojíš se vody… jezdit na kole, lyžovat …přecházet na přechodu …To jsi jako malé dítě nevnímala, někdo tě vedl a řídil …

Další odpovědi
Michal Kole

Povídej o tom, jak se ti změní život, když se naučíš plavat.

Můžeš jet k moři. Pustí tě do bazénu.

SimcaKupkova

Takže mám zkrátka mluvit od začátku.Myslím tím že řeknu Když jsme se narodili tak našim rodičům se změnil život přibyli jim starosti a budu pokračovat tím že půjdu dál a dál až k dospělosti a když nás přijali na střední školu a tak dál :D

annas

Ano. Zřejmě máš sourozence, je mladší nebo starší? Také to byla změna.