Avatar uživatele
MikeCoral

Mluvím moc rychle..?

Ahoj všichni, jmenuju se Mike a je mi 17. Už od první třídy mluvím rychle, protože jsme pořádali soutěže v rychločtení a nikdo vám neuvěří když nebudete mluvit nahlas. Takže jsem zrychlil asi až moc a dnes s tím mám šílené problémy.. Nejen že mi skoro nikdo nerozumí. Hrozně drmolím, fufňám, huhňám a vůbec mluvím šíleně nesrozumitelně. Zkoušel jsem číst nahlas a pomalu ale to nepomáhá. Jsem zoufalej

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4876 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Myslím, že viníkem není samo rychločtení. Existuje spousta lidí, kteří čtou skutečně velmi rychle, ale mluví normální rychlostí a s normální srozumitelností.
Příčinou mohou být dvě věci, jednak dnes hodně lidí ve Tvém věku mluví tak, jak popisuješ, aniž by v tom nějak soutěžili. A pak je možné, že už jsi k něčemu takovému měl sklony už před tím, než jsi to „natrénoval“, Vaše „soutěže“ jen spustily něco, k čemu už jsi směřoval stjeně.
Zkusit můžeš dvě věci. Můžeš sám sebe trénovat tím, že řeč výrazně zpomalíš a budeš při tom sám sebe poslouchat, co říkáš (to je velmi důležité, když se nebudeš poslouchat, nebudeš na tím mít kontrolu).
Můžeš ale také požádat o pomoc logopeda, který ví, jak s takovým problémem naložit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Začni tedy nahlas hledat chyby u druhých. To není vada, to je ctnost. Když ti nerozumí, tak si budou před tebou dávat pozor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Když někdo drmolí, je lepší začít slabikovat, pak se postupně ze slabikování dostaneš pomalu do tempa řeči, které je obvyklé. Ne nadarmo se říká mluv pomalu, mysli rychle 🙂

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost