Mr.Jan

Mluví taky vaše dítě doma ukrajinsky, protože to slyší ve škole?

Nejlepší odpověď
paul1

U nás ne, ale ani by mi to moc nevadilo. Rozšířilo by si obzor. Každý nový jazyk je dobrý a děti nemají problém se ho naučit. Já furt zápasím s němčinou, roky si ji oživuji, ale není to nic platné. Už mi to mozogáň nebere 😁
Jen to doplním: Nemám žádné předsudky, ukrajinština by mi nevadila. Je to jazyk jako každý jiný. Teď tedy zrovna jazyk ubíjeného národa, bohužel.
Naši známí mají dceru předskolského věku, Jirka na ni mluví anglicky, Marie něnecky a babička maďarsky (je maďarka). A dítě jím v pohodě odpovídá v příslušném jazyce. Zatím tedy jednodušší věty.

Další odpovědi
Viktorie II.

Ne, vtrhla bych ji jazyk!

elkon

Ne, moje děti jsou dávno dospělé. Naštěstí. Jinak by to byl „sekec“.

df

Samozřejmě, je to přirozené.

Kazatel

Suka a bljať, Ukrajinec nebo Rus, stejná sprostota.

led

Mluví taky vaše dítě doma anglicky, protože to slyší ve škole a na ulici?

Pepa25

Děti jsou zvídavé – hlavně na nadávky, takže aktuálně všechny české ví, co je to „idi na ch*j“