hapiky

Mluví se v některé z knih Bible o homosexualitě?

Říká se, že tento, řekněme problém je starý jako lidstvo samo.

Nejlepší odpověď
annas

"Závěry plynoucí z Písma

Jakákoliv sexuální nemorálnost, ať už se jedná o homosexualitu, smilstvo, incest, zoofilii, nebo cizoložství je v Božích očích ohavností. V Judovi 7 nám Bůh předkládá Sodomu a Gomoru jako jasný příklad soudu, který čeká všechny zvrácené lidi. Jejich koncem je věčný trest v pekle (Juda 7).

Zde nejde o názor člověka, ale o slova Bible, o Boží slova. Homosexuálně žijícím lidem možná budou znít tvrdě, přesto se ale nic nemění na tom, že tak zní slova samotného Boha. Verše, kterým jsme se v tomto článku věnovali, nám ukazují Boží postoj k homosexualitě. To ale neznamená, že by homosexuálové neměli žádnou naději. Stejně jako se v korintském sboru našli lidé, kteří dříve byli homosexuály, a Bůh je z jejich hříšného života zachránil, tak mohou být homosexuálové zachráněni před nadcházejícím soudem i dnes. Bůh touží po tom, aby činili pokání, vzdali se svého zvráceného jednání a obrátili se ke Kristu, v němž mohou dojít spasení a odpuštění.

„Takoví jste někteří byli. Ale dali jste se omýt, byli jste posvěceni, byli jste ospravedlněni ve jménu našeho Pána Ježíše Krista a v Duchu našeho Boha. (1 K 6,11)“.

http://www.re­formace.cz/zod/ho­mosexualita-co-o-ni-rika-buh-cislo-108
--

Často záleží na překladech bible, jak překladatelé či interpreti pochopili hebrejský text Ale podle 6. a 9.. přikázání je mimomanželský styk hřích, stejně u svobodných, tedy i homosexualita.

"Tradice, opírající se o Písmo svaté, které představuje homosexuální vztahy jako těžkou mravní spoušť, vždy prohlašovala, že „homosexuální úkony jsou vnitřně nezřízené“.

Odporují přirozenému zákonu. Odlučují pohlavní úkon od předávání života. Nejsou plodem opravdového citového a pohlavního doplňování se. V žádném případě nemohou být schvalovány.

Nezanedbatelný počet mužů a žen má vrozené homosexuální sklony. Ti si nevolí svůj homosexuální stav; pro většinu z nich je to zkouška. Proto mají být přijímáni s úctou, soucitem a jemnocitem. Vůči nim je třeba se vyhnout jakémukoliv náznaku nespravedlivé diskriminace. Takové osoby jsou povolány naplnit Boží vůli ve svém životě, a jsou-li křesťany, spojit těžkosti, s nimiž se mohou setkat v důsledku svého stavu, s obětí Pána na kříži.

Homosexuální osoby jsou povolány k čistotě. Skrze ctnosti sebeovládání, jež vychovávají k vnitřní svobodě, často skrze podporu nezištného přátelství, modlitbu a svátostnou milost mohou a mají se postupně a rozhodně přibližovat ke křesťanské dokonalosti."

atd.

https://www.tru­echristianity­.info/cz/katechis­mus_katolicke_cir­kve/katechismus_ka­tolicke_cirkve_3_2_2­.php

Další odpovědi
Kepler

Když Bůh stvořil lidi, jeho záměrem bylo, aby spolu sexuálně žili jen v rámci manželství mezi mužem a ženou. (1. Mojžíšova 1:27, 28; 3. Mojžíšova 18:22; Přísloví 5:18, 19) Sex mimo takové manželství Bible odsuzuje, ať už jde o praktiky homosexuální, nebo heterosexuální. (1. Korinťanům 6:18) Patří k tomu soulož, hlazení pohlavních orgánů druhé osoby a také orální nebo anální sex.
https://www.jw­.org/cs/co-rika-bible/otazky/bible-a-homosexualita/

Kelt

To není problém, to je fakt a mezi některými živočichy docela běžný. Dá se to najít mezi řádky. Například zkáze Sodomy a Gomory předcházela návštěva domácích obyvatel, kteří měli zájem o ty muže, aby je poznali. Je zřejmé, kdo to byl a jak je chtěl poznat.

zjentek

Kdejaký farář, duchovní, je bukvas. Možná to vyčetli, nevím, já tu jejich knihu knih až tak mezi řádky nečetl.

ivzez

Hapiky,

odpovězte mi rozumně, proč by Bůh, který údajně měl
s lidmi/člověkem nějaký záměr, stvořil i homosexualitu.
Tomu snad nevěříte. Nebo ano?

hapiky

Kelt: Návštěva domácích obyvatel může být i žena, ne? No, ale vím, že Sodoma a Gomora byla zkažená skrz naskrz.

ivzez

Z Bible, kterou napsali lidé „X“ let poté, co se to mělo stát?

hapiky

ivzez: Kdo, kde tvrdí, že Bůh stvořil, chcete-li aplikoval lidem homosexualitu?
Bůh stvořil člověka k obrazu svému. Nevím jestli jen podobou, či ještě jinak. Každopádně musel být člověk dostatečně inteligentní, aby neměl potřebu nějak hřešit. Otázka je jen, proč bývalý Světlonoš připravil pro Adama a Evu takovou past s takovými následky , které lidstvo mělo čekat. Údajně to byla pomsta za to, že nebyl k stvoření člověka přizván.
Každopádně když člověk zhřešil, získal „geny“ hříšníka a vše co s tím souvisí, i homosexualita. Asi tak…

ivzez

Hapiky,

uznáváte dnešní poznatky medicíny, psychologie apod.? Jestli ano, vyjde Vám, že pokud je homosexualita vrozená, musel ty lidi takto stvořit Bůh.

Nebo se mu podle Vás homosexuálové „nepovedli“?

Světlonoš s tím nemá nic společného, není dárcem života.

hapiky

Jsem si jist, že se Bohu povedlo vše, co stvořil. Jak jsem řekl, člověk si vybral hřích a s hříchem přichází zlo a nedokonalost, včetně homosexuality.
V ráji měl člověk ty nejlepší geny, po vyhnání z ráje se stal běžným přírodou vyvinutý živočich se všemi dobrými i zlými geny.