Illines

Mluvi se o bohovi i dablovi.

Existuje a nebo je to jedna tvar?Diky
Doplňuji:
Jen n]mne zajima nazor.

Nejlepší odpověď
baghira

Ve Starém zákoně (resp. židovské Tóře) má Bůh ve své kompetenci dobro i zlo („položil jsem před vás požehnání i prokletí, život i smrt, a říkám vám – volte život“). Pokrytecké křesťanství představuje Boha jako symbol dobra a lásky, který má na špinavou práci zlého ďábla.

Další odpovědi
Alesh

Nepochybně existují pozitiva a negativa a že se spolu tak nějak neustále mísí, jestli za tím někdo vidí souboj boha a ďábla, není až tak podstatné.