Mucillinka

Mluvení ze spánku-nemoc?

Můj přítel ze spánku často mluví.Spí, ale z ničeho nic začne mluvit, mluví normálně-nahlas, ne ospale, jako kdyby ani nespal i se někdy směje, řekne třeba větu o pěti slovech a spí dál nebo se tomu zasměje.Mě je to docela nepříjemné.Jak tento problém řešit?Je to problém nebo normální věc? Poradíte mi prosím..

Nejlepší odpověď
rakave

Mluvení ze spaní?! A co zpívání ve spánku? Můj manžel jednou ze spaní zpíval státní hymnu 🙂 !!!

Další odpovědi
HOMER

Až 80 procent Čechů někdy mluvilo ze spaní.
Mluvíte ze spaní, nebo ve spánku hovoří vaše ratolest? Somnilogie není choroba, jde o zvláštní jev vyskytující se ve spánku, tzv. parasomnie. Sama o sobě ale nic závažného neznamená, maximálně obtěžuje vaše spolunocležníky.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/154656-az-80-procent-cechu-nekdy-mluvilo-ze-spani.html

Toruk

Pokud v tom brblání není nic zlověstného, není v tom úzkost, nebo napětí, tak bych v tom neviděl problém. Kdyby v tom byla cítit tíseň, nebo úzkost, znamenalo by to, že prožil trauma a nemá ho zpracované.

baghira

Není to neobvyklé, potíže mu to nedělá, tak spi a neposlouchej. Nic zajímavého se stejně nedovíš :))