Deli

Mlékomaty – je v nich opravdu čerstvé mléko? Kdy a jak je sanitují?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Jak mlékomaty fungují?

Čerstvě nadojené mléko se denně dováží přímo z farmy v nerezovém tanku, v němž je pak uloženo v automatu. Prodávat se smí jen 24 hodin, proto se tank smlékem nedoplňuje, ale vyměňuje za nový. Automat mléko chladí a zároveň i promíchává, aby se na hladině neutvořil tukový škraloup – aby jeden zákazník nedostal smetanu a druhý řídké mléko.

Po celou dobu musí být při nízké teplotě mezi 4 až 8 °C. Když teplota vystoupí nad osm stupňů, prodávat se už nesmí. Vyšší teplotu jsme nikde nezaznamenali, pohybovala se mezi 2,7 a 6,8 °C.

Všude fungovalo i parní čištění – po každém zákazníkovi se prostor, kam se vkládá lahev, „prožene“ parou pro případ, že by sem ruka zákazníka s lahví zanesla i bakterie.

Na každém automatu musí viset upozornění „Syrové mléko je třeba před použitím převařit“.

http://ekonomi­ka.idnes.cz/cer­stve-mleko-z-automatu-je-bez-skodlivych-bakterii-fy2-/test.aspx?c=A100616­_1402858_test_fih
Doplňuji:
Pila jsem je nepřevařené,bylo moc dobré a nic mi z toho nebylo!Normálně mléko vůbec nepiju.

Další odpovědi
www

Je v nich skutečné, přírodní čerstvé mléko, pouze část tuku je předem sebrána. To se u nás dováželo denně, automat často čistili, periodu neznám.
Stojí za to koupit!
Zkušenost.

tom004

Ano.Je čerstvé,dobře ošetřené,a mlékomaty prochází před každým naplněním dokonalou očistou. Problémy s jeho konzumací nejsou v mléce,ale v nás.Zvykli jsme si pít všelijaké odstřeďáky a uměliny. Po vypití dobrého mléka mají potom někteří z nás problémy.Ke zjištění rozdílu,stačí použít k vaření koupené,nebo čerstvé z automatu.Roz­díl,ve prospěch čerstvého, pozná i laik.

štamgast

Určitě je v nich čerstvé mléko-mám důkaz. U nás je také mlékomat, kde je mléko nepasterováno, já si ho koupil, ale nepřevařil jak se doporučuje a to mléko mě pěkně prohnalo :)

terry

O mlékomaty se pravidelně starají. Potkávám je celkem často.
Mléko je výborné.
I když – vše záleží na té které firmě a lidech.
Ale já mohu doporučit.

ReHu

Já občas kupuji a mléko je skvělé.
I jsem mluvila s pracovníkem, který se o mlékomaty stará. Byl moc ochotný a řekl mi co a jak.
Takže za mně – doporučuji.

suaeda

Čerstvé mléko z automatu je opravdu výborné a nic mi po něm nikdy nebylo. Chce to zkusit.
Ale pozor. Kdo déle pije jen krabicové mléko může mít zažívací problémy. Ne, není špatné. Člověk, který již delší čas nekonzumoval normální kravské mléko tak se mu v trávicím traktu přestanou vytvářet potřebné trávicí enzymy.