ten který je

Je mléko zdravé, či škodlivé?

Je pití mléka pro dospělého člověka zdravé, či škodlivé?
Doplňuji:
Zaslechl jsem i názory, že pro dospělý organismus může být i škodlivé. Prý zahlenuje.

Nejlepší odpověď
annas

Toť otázka. Názory se různí. Jednu dobu se mléko doporučovalo, jindy zatracovalo.

Domnívám se, že i u mléka platí – všeho s mírou. Nadmíra živočišných bílkovin zatěžuje organismus, tělo se jich zbavuje pomocí vápníku, který je nejvíc dostupný z kostí. Mléko rovněž vytváří hodně hlenů.
Já osobně mléko nepiju, používám je jen při pečení. Lépe stravitelná je smetana.
Doplňuji:
Já jsem se o zahleňování zmínila.

Doplňuji ještě informaci a odkaz.

Mléko se všeobecně považuje za nejdokonalejší potravu. Poloviční pravda je horší než úmyslná lež. Mléko v lidské výživě je potravou, která tvoří nejvíc hlenů. Podle mých zkušeností je od dětství až do stáří tou nejzáludnější příčinou:

nachlazení
chřipek
průduškových potíží
astmatu
senné rýmy
zápalu plic
tuberkulózy
kožních chorob
zánětu vedlejších nosních dutin
Mléko je potravou určenou pro mláďata od porodu až do doby, kdy jsou tak vyvinutá, že mohou přijímat přírodní potraviny. Kravské mléko nebylo nikdy určeno pro lidské mládě! Příroda ho plánovala jako potravu pro telátka!

http://www.mi­neralfit.cz/do­maci-lekar-clanek/mleko-a-jeho-zdravotni-dopady-270/

Další odpovědi
1popelka1

Ono se občas objeví zprávy, že je škodlivé, ale neurolog a fyzioterapeut mi (na moje od dětství špatná záda) říkají, ať to neposlouchám, že jsou to kecy a každé ráno si dám sklenici mléka.
Snad jen, nepít ho zkažené.

anonym

Názory se různí,převládají názory,které tvrdí,že mléko,kravské,je škodlivé.Kornatění cév,například. Metabolizmus člověka se s konzumací mléka nevyrovnává moc dobře.
To je dnešek.
Včera to bylo jinak.
Jak to bude zítra?

panenka

Tak o tom jsem zatím nic nečetla že by mléko bylo pro organismus škodlivé.Pravě naopak jsem zaslechla že pití mléka nejen nezvyšuje riziko infarktu a mrtvice, ale může mít dokonce ochranné účinky.

quentos

jak kterého. Kozí i sójové je zdravé rozhodně, kravskému se radno spíše vyhnout.

Bumbes

Bez tohoto nápoje a výrobků z něj si nedokážu představit svůj život.

  • Díky hojné konzumace mléka (calcia) jsem nikdy neměl zlomenou žádnou kost, přestože příležitostí bylo nespočet.
  • Po prodělaném vředovém žaludečním onemocnění bych nemohl bez následků konzumovat bez omezení oblíbenou kávu a čaj.
  • Díky mléku nevím co je kocovina – večer před usnutím si loknu půllitr mléka a ráno nevím nic o nějakém bolehlavu a dalších syndromů kocoviny (dle vyjádření odborníka zpracování tuků obsažených v mléce dokáže spotřebovat alkohol obražený v krvi).
  • A také chuťově mi mléko vyhovuje, ať studené , či teplé.
  • Pravidelnou konzumací mléka mám perfektně vyvážený metabolizmus, takže netrpím na zácpy, průjmy, pálení žáhy a podobné vymoženosti.

RAB

Proč by mělo být škodlivé? V životě jsem o tom neslyšela.
Podle mě má nevýhodu oproti vodě jen tu,že v něm je trochu tuku.
Jen bych ho nedoporučovala pít zkažené.

elektrikář

Škodlivé snad nemůže být. Jen se musí správně ošetřit. Vzpomínám jak jsem chodil do
stáje u sedláka pro mléko. Po převaření škraloup s borůvkama byla delikatesa. Domáci tvaroh nemnělo to chybu. S lítostí vzpomínam na jogurt co byl dřív. Díval jsem se kelímek dnes drží jej pohromadě škrob a arabská guma a moře eček

mosoj

Na plzeňsku žila jedna vyhlášená léčitelka- bylinářka. Ještě za svého života dostala čestný titul „doktor“.
Ta pití kravského mléka zakazovala.

S tím zahleněním nevím. Já jsem pil mléko snad jenom jako kojenec a celý život bojuji s tvorbou hlenů v nosohltanu a na průduškách.

Doplňuji:
Nejsem a nikdy jsem nebyl kuřák. Zde se zřejmě sklízím plody svého celoživotního zaměstnání.

Tata

Které mléko je škodlivé? To které se po nadojení pasterizaci a vychlazení rovnou pyje? Nebo to ze kterého se odstředí smetana,tuky a základy pro sýry. Syrovátka která zbude se upraví, dodá se do ní trochu tuku a další příměsi? Kolik lidí může tvrdit že se dnes napilo čerstvého nadojeného mléka? Jak mohou tvrdit, že jim nedělá dobře když ho nikdy neochutnali. Hrnek mléka denně je zdravá věc. Je pravda, že někteří jedinci mají na začátku konzumace mléka střevní problémy. Takové pročištění je také nutné a organismus se jen zbavuje toho nepotřebného v našem těle. Jinak kdo má pravdu? Škodí mléko nebo ne, záleží na tom co komu vyhovuje. Jak se říká, koho chleba jídáš, toho píseň zpívej.

elektrikář

Krávy mohou mít tuberkulozu, nebo i jiné nemoci. Záleží na zdravotním stavu zvířete.Dnes to doufám mají zvěrolékaři pod kontrolou. Dělají se pravidelně laboratorní zkoušky, čerstvě nadojeného mléka.Záleží na hygieně při dojení skladování,dopravě a zpracování. Mlékana dělá také odběr vzorků z každé přivezené cisterny. A pak se surovina pasterilizuje.Pokud bylo mléko ze statku vždy se převařovalo. Kdyby bylo špatné nedělal by se z něj sunar pro kojence.