flodur

Mohu zadělat houskové knedlíky vodou místo mlékem?

Mohu zadělat houskové knedlíky místo mlékem vodou ?Děkuji za radu.

Mléko nebo voda do houskových knedlíků

Nejlepší odpověď
jmhad

Mlékem se zadělávají jen některé. Běžné kynuté vždy jen vodou. Týdně dělám v hospodě tak z 15 kil mouky. Doporučuji – kvasnice, na kilo mouky 1 kostku, do misky s teplou vodou, 1 vejce, malou lžičku cukru – kvasnice potřebují z něčeho žít a cca hrnek hladké mouky. Tak se vyrobí kvásek. Když chce z misky utíkat, přelít do mísy s hrubou moukou, misku vypláchnout opět teplou vodou a míchat až těsto trošku lepí. Že se musí knedlíky zadělávat mlékem pochází z dob Magdaleny Dobromily Rettigové, která mlékem či máslem jaksi nešetřila. Ovšem v oněch dobách se jednalo o trochu jinou kvalitu. Můj šéf /60/ je v tomto trendu vyučen a "máslo " rve do všeho. Protože je ale drahé, tak používá margarin LANDO za 15 kaček.

Další odpovědi
gecco

Jo – ´jemně´ se to projeví na chuti, ale i vodu lze knedlíky zadělat…

Karolina30

Příkladem může být nekynutý houskový knedlík, který dělám, chutná výtečně.

Suroviny:

500 g polohrubé mouky
2 rohlíky nebo housky
½ čajové lžičky soli
1 kypřící prášek do pečiva
1 až 3 vejce (podle velikosti a stavu našich zásob)
200 ml tekutiny (mléko nebo voda)
Hrst drobně sekaných čerstvých nebo sušených natí

Recept jsem publikovala na svém blogu:

http://makova-panenka.cz/re­cepty/houskove-knedliky-snadno-a-rychle-vytecny-nekynuty-knedlik-s-bylinkami-ve-vode-i-v-pare/

anonym

výsledek je stejný, kdo říká, že to pozná na chuti, tak mu nevěřím. ani vejce není potřeba, minule jsem ho tam ve spěchu zapomněl a byly knedlíky jako brus. mám rád nadýchané.