Avatar uživatele
flodur

Mohu zadělat houskové knedlíky vodou místo mlékem?

Mohu zadělat houskové knedlíky místo mlékem vodou ?Děkuji za radu.

Mléko nebo voda do houskových knedlíků

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3131 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jmhad

Mlékem se zadělávají jen některé. Běžné kynuté vždy jen vodou. Týdně dělám v hospodě tak z 15 kil mouky. Doporučuji – kvasnice, na kilo mouky 1 kostku, do misky s teplou vodou, 1 vejce, malou lžičku cukru – kvasnice potřebují z něčeho žít a cca hrnek hladké mouky. Tak se vyrobí kvásek. Když chce z misky utíkat, přelít do mísy s hrubou moukou, misku vypláchnout opět teplou vodou a míchat až těsto trošku lepí. Že se musí knedlíky zadělávat mlékem pochází z dob Magdaleny Dobromily Rettigové, která mlékem či máslem jaksi nešetřila. Ovšem v oněch dobách se jednalo o trochu jinou kvalitu. Můj šéf /60/ je v tomto trendu vyučen a "máslo " rve do všeho. Protože je ale drahé, tak používá margarin LANDO za 15 kaček.

Upravil/a: jmhad

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jo – ´jemně´ se to projeví na chuti, ale i vodu lze knedlíky zadělat…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Karolina30

Příkladem může být nekynutý houskový knedlík, který dělám, chutná výtečně.

Suroviny:

500 g polohrubé mouky
2 rohlíky nebo housky
½ čajové lžičky soli
1 kypřící prášek do pečiva
1 až 3 vejce (podle velikosti a stavu našich zásob)
200 ml tekutiny (mléko nebo voda)
Hrst drobně sekaných čerstvých nebo sušených natí

Recept jsem publikovala na svém blogu:

http://makova-panenka.cz/re­cepty/houskove-knedliky-snadno-a-rychle-vytecny-nekynuty-knedlik-s-bylinkami-ve-vode-i-v-pare/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

výsledek je stejný, kdo říká, že to pozná na chuti, tak mu nevěřím. ani vejce není potřeba, minule jsem ho tam ve spěchu zapomněl a byly knedlíky jako brus. mám rád nadýchané.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek