Wang

Mléčné bary. Jsou vás ještě? Kde jim je konec?

Ano, ta místa, kde jste na stojáka snídali, vonělo tam z jedný strany kakao a koblihy a čerstvý pečivo. Měli tam min. tři druhy chlebíčků, věci v aspiku.
A z tý druhý strany někde i ohřívanou sekanou (vyrobenou z masa) a ostravský klobásy, párky, gulášovou polévku.

Po jídle jste vylezli ven (ať už jste měli na sobě montérky, plášť prodavače nebo oblek úředníčka) nasáli jste nosem čerstvý ranní vzduch a šli jste si po svém.

Zato teď, to si člověk rozmyslí, jestli to riskne. Nene, kdo by chtěl být cítit celý den smaženými hranolky a burgem.

Bylo to fajn, asi stárnu, ale tu vůni >mlíčňáku< mám v paměti stále.

Nejlepší odpověď
tom004

Krásná vzpomínka. Bohužel už jenom vzpomínka. ☹
Doplňuji:
Ty uzeniny tam fakt neprodávali, ale za rohem cca 50 metrů bylo uzenářství se vším všudy, včetně skvělé držkové polévky.
V mlíčňáku zase měli,mimo jiných dobrot, báječné ovocné koktaily.

Další odpovědi
aramah

Pamatuji chodili jsme tam snídat jako děti ale uzeniny tam neprodávali.
Sklenici mléka osmdesát hal. kobliha korunu kakao čaj atd.

tau

V Pardubicích na hlavní třídě Třída míru stále funguje mléčný bar:
https://maps.go­ogle.com/maps?q=par­dubice&hl=cs&i­e=UTF8&ll=50.036434,15­.771829&spn=0­.001601,0.00284&sll=3­7.0625,-95.677068&sspn­=45.467317,93­.076172&t=h&hne­ar=Pardubice,+%C4%8Ces­k%C3%A1+republi­ka&z=19&layer=c&cbll=50­.036535,15.771796&pa­noid=7Yuk4aYq_Mz4u0kR8n­CX0w&cbp=12,335­.28,,0,-5.61

Lucijej

U nás ještě jeden je a je pořád stejný, jak si ho pamatuju jako malá holka.
Občas tam zajdeme na jahodový mléčný koktejl a rakvičku :o)

anonym

Nemyslím si, že někde ještě jsou ve své „socialistické“ podobě. Bylo to skvělé zařízení a taky mi chybí. Dnes třeba v Novém Jičíně je pekárna, kde se dá posnídat, a přímo na náměstí jídelna (ale ta tam byla od nepaměti). Mléčný koktejl Vám tam ale nenamíchají. Mléčná speciálka v Turnově Vám sice prodá bohatý výběr sýrů, ale posedět se tam nedá. Na snídani se musí také do některé z jídelen. Koktejly si občas dělám doma a vzpomínám s nostalgií na doby dávno minulé.

iceT

V Ol na náměstí je cosi takého-vepředu chlebíčky i saláty,o kus dál salámy a uzeniny a o kus i dál i teplá jídla(již několik let stále stejné menu)…jen to kakao a koblihy asi nemají…
V další ulici bylo taky něco takového-saláty a chleboně měli mňam,dnes je z toho myslím nábytek.
A naproti hotelu Gemo(ten se nedávno přejmenoval)je Dési-chlebíčky vždy čerstvé,obložené bagety a pletýnky(nikoli Apetit nebo Krokodýl,ale poctivě udělané)a i teplé obědy mají.

mosoj

Joj. A na loupáčky a šátečky s marmeládou pamatujete ?
Silně mně to připomělo moje léta před vojnou v Č. Budějpovicích. To se dělalo všechno na stojáka !!!!!
V automatu Zvon dršťková polévka za 4 Kč, vedle v rybárně vynikající rybí salát a ta mléčná jídelna ...........uzavřelo to pivo Samson za 1,60 Kč nebo točené kvasnicové !!

anonym

Jo,jo. To v Opavě,na Gottwaldově třídě byl mléčňák,kde jsem si dával křupavé bagetky a k tomu vlašáček. To je ale už 40 let!

Damiana

Kde je jim konec? Místo nich jsou na těch místech vietnamské večerky nebo herny. A když už přece jen se najde nějaký ten poslední záchvěv nostalgie, koupí ho nějaký řetězec a udělá z něj další Panerii nebo Crocodille. Ale to už nemá nic společného s ranním mlsáním, které jsi popsal…:-)
Sice jsem byla dost malá, ale jahodový koktejl, ananas se šlehačkou, Jovoželé – to byla paráda. A pak také čerstvé, žluťoučké, voňavé palačinky plněné tvarohem s rozinkami nebo vaječné smaženky s kyselou okurkou. Jsem ráda, že jsem je ještě „stihla“ a mám na co vzpomínat…:-)

elektrikář

V čechách skoro všechny zanikly. V německu jsem viděl křížence s normálním barem, Každá púlka mněla svojí část pultu do vé přez celou místnost divil jsem kolikl lidí chodilo i po púlnoci mlsat zákusky a zmrzlinu.

annas

Už kdysi jsem na ně vzpomínala. Mou nejoblíbenější pochoutkou byly obložené chlebíčky. Výběr z mnoha druhů. Hned jsem dostala na něco chuť..

Stávala jsem ve frontě na našlehané mléčné kokteily ..

Kdeže loňské sněhy jsou …

Wang

Jaj, koktejly a kefír… jak jsem mohl zapomenout.