Avatar uživatele
jejedno

Zjistil jsem, že mladší bratr vzal rodičům peníze. Co dělat?

Před 4 roky,když mému mladšimu bratrovi bylo 12,blížilo se mu na 13, se u nás začaly ztrácet peníze. Rodiče jsou rozvedení, bratr má střídavou peči po týdnu. Tátovi zmizlo 10 000 a u mamky se peníze vytrácely postupně po tisícovkách. Asi si umíte představit jak to bylo nepříjemné a jak tahle situace zhoršila naše vztahy v rodině. Peníze se ale neztrácely jen rodičům, ale i mamčinnýmu příteli, takže se doma pořád hádali a obvinoval každý každého. Mě bylo přes 18 a kdybych potřeboval peníze, mohl jsem si je kdykoli vydělat. Jenže bratrovi bylo 12 a nekupoval si žádné blbiny, ani sladkosti a tak jsme se chytali za hlavu,kdyby ty peníze bral, tak kvůli čemu a na co by je potřeboval?
Dnes jsem se podíval na bratruv steam (program přes který lze nakupovat hry), najel jsem na historii plateb a zjistil, že tam nechal během 2 měsíců přes 15 000kč (kde by ty peníze vzal, když jsme nikdy neměli kapesné a ani od prarodičů jsme nedostávali více než 100kč ke svatku či k narozkám?)
Co byste dělali vy na mém místě? Nechali si to pro sebe? Svěřili se rodičům? Řešili to s bratrem?
Tato situace se dotkla všech a i mě, i když jsem rodičům nikdy nevzal ani korunu. Budu rád za každou odpověd, děkuji.

Zajímavá 0 před 1517 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Oba rodiče by o tom měli vědět. I když si myslím, že o tom už vědí, pokud nejsou pitomci. V každém případě jde o selhání výchovy, tak ať si to přeberou sami. Rozhodně bych ale nemlčel, to by znamenalo souhlas.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Krádež je trestný čin a neoznámení trestného činu taky. Nezbývá tedy než to oznámit, zatím třeba rodičům.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
agentpv

pokud bratr seká dobrotu – učí se, studuje, pracuje, nejsou s ním problémy… řekl bych to okradeným, ale nijak to nehrotil – neřešil to.
Až časem – třeba až vydělá – dostane, první peníze bych se jako okradený asi zmínil o tom že mi něco dluží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tonda Ehler

Já si myslím že bratr by tě neměl rád a proto bych rodičům řekl o této věci ale
Určitě jim řekni ať ťe nezmiňují. Možná je úplně nejlepší je k jeho steam účtu navnadit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

To ses mu naboural do oučtu? A tím se tu chlubíš? Jeden za 18 druhej 20 – 2… A pozor, jsi plně trestně odpovědný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Jo jo, oznámit to na policii je vůbec nejlepší nápad. Co je to tady za materiál?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jejedno

Jde o účet na steamu, ne o SMS,FB,IG,..atd
Asi neni třeba moralizovat na každém kroku,ale děkuji, že jste si našel čas na zjištění mé situace.

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To je fuk, do cizích uživatelských účtů se NELEZE!!! Nikdy a do žádných!!!

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jejedno

očividně máte taky, co skrývat

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Je Ti vubec známo, že soukromí je chráněno zákonem…

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ctít právo na soukromí znamená, že někdo něco skrývá??? Pleteš si pojmy s dojmy!!

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek