jejedno

Zjistil jsem, že mladší bratr vzal rodičům peníze. Co dělat?

Před 4 roky,když mému mladšimu bratrovi bylo 12,blížilo se mu na 13, se u nás začaly ztrácet peníze. Rodiče jsou rozvedení, bratr má střídavou peči po týdnu. Tátovi zmizlo 10 000 a u mamky se peníze vytrácely postupně po tisícovkách. Asi si umíte představit jak to bylo nepříjemné a jak tahle situace zhoršila naše vztahy v rodině. Peníze se ale neztrácely jen rodičům, ale i mamčinnýmu příteli, takže se doma pořád hádali a obvinoval každý každého. Mě bylo přes 18 a kdybych potřeboval peníze, mohl jsem si je kdykoli vydělat. Jenže bratrovi bylo 12 a nekupoval si žádné blbiny, ani sladkosti a tak jsme se chytali za hlavu,kdyby ty peníze bral, tak kvůli čemu a na co by je potřeboval?
Dnes jsem se podíval na bratruv steam (program přes který lze nakupovat hry), najel jsem na historii plateb a zjistil, že tam nechal během 2 měsíců přes 15 000kč (kde by ty peníze vzal, když jsme nikdy neměli kapesné a ani od prarodičů jsme nedostávali více než 100kč ke svatku či k narozkám?)
Co byste dělali vy na mém místě? Nechali si to pro sebe? Svěřili se rodičům? Řešili to s bratrem?
Tato situace se dotkla všech a i mě, i když jsem rodičům nikdy nevzal ani korunu. Budu rád za každou odpověd, děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Oba rodiče by o tom měli vědět. I když si myslím, že o tom už vědí, pokud nejsou pitomci. V každém případě jde o selhání výchovy, tak ať si to přeberou sami. Rozhodně bych ale nemlčel, to by znamenalo souhlas.

Další odpovědi
quentos

Krádež je trestný čin a neoznámení trestného činu taky. Nezbývá tedy než to oznámit, zatím třeba rodičům.

agentpv

pokud bratr seká dobrotu – učí se, studuje, pracuje, nejsou s ním problémy… řekl bych to okradeným, ale nijak to nehrotil – neřešil to.
Až časem – třeba až vydělá – dostane, první peníze bych se jako okradený asi zmínil o tom že mi něco dluží.

Tonda Ehler

Já si myslím že bratr by tě neměl rád a proto bych rodičům řekl o této věci ale
Určitě jim řekni ať ťe nezmiňují. Možná je úplně nejlepší je k jeho steam účtu navnadit.

Edison

To ses mu naboural do oučtu? A tím se tu chlubíš? Jeden za 18 druhej 20 – 2… A pozor, jsi plně trestně odpovědný.

autacek

Jo jo, oznámit to na policii je vůbec nejlepší nápad. Co je to tady za materiál?

jejedno

Jde o účet na steamu, ne o SMS,FB,IG,..atd
Asi neni třeba moralizovat na každém kroku,ale děkuji, že jste si našel čas na zjištění mé situace.

Edison

To je fuk, do cizích uživatelských účtů se NELEZE!!! Nikdy a do žádných!!!

jejedno

očividně máte taky, co skrývat

Edison

Je Ti vubec známo, že soukromí je chráněno zákonem…

Edison

Ctít právo na soukromí znamená, že někdo něco skrývá??? Pleteš si pojmy s dojmy!!