Sdělím-li mistrovi, že bych odpracoval hodinu před začátkem své směny (u jiné směny), můžu odejít z práce o hodinu dřív?

Nejlepší odpověď
Mapel

Na tuto otázku ti odpoví jen mistr. Záleží jak se s ním dohodneš. Neznáme tvůj provoz.

Další odpovědi
anonym

Pokud pracujete (střídáte se na směny) na jednom stroji, tak to nejde.Pokud pracuješ sám a na jiné směně s tím bude souhlasit mistr a vezme tě na směnu, tak proč ne.
Vše je o dohodě tvé a tvého mistra a mistra z jiné směny (takto to alepoň fungovalo u všech mých zaměstnání).

ivzez

Takhle to nefunguje.
Pracovní dobu i pracovní směny určuje zaměstnavatel.

Potřebuje-li zaměstnanec z nějakého důvodu změnu,
musí o ni zaměstnavatele (mistra) slušně požádat.
Zaměstnavatel ale nemusí vždy vyhovět (záleží na provozu
a na tom, jak dlouho předem o změnu požádá).

Nedoporučuji zaměstnavateli „sdělovat“,
že jste se svévolně rozhodl změnit jeho pokyny.