Half

Místo na SSD v PC

Mám v počítači SSD a mám tam např. 60 GB volného místa, odinstaluji hru, která má 10 GB. Tudíž mám 70 GB volného místa, a asi za 3 dny se mi to získané místo asi tak z poloviny zaplní, takže mám volných jen 65 GB. Ale než jsem hru odinstaloval, místo se nezaplňovalo, proč ? (S tou hrou a místem to je jen příklad, nestalo se mi to jen jednou a ne jen s hrou a to místo také není přesné)
Doplňuji:
huxa: Jasně, data přibívají, ukkládají se hra atd. jak říkáš, ale ten nárůst je takový větší vždy po odinstalaci něčeho. A antivir mi virus nehlásí (ale předpokládám že tam někde asi může být schvaný že ?) ale nemyslím že tam je virus.

Odpovědi
huxa

místo se zaplňuje přibývajícími daty, což snad každý ví, jestliže odinstaluješ hru, málokdy se zmažou všechny data, ale také málokdy zůstané nějaký soubor, který by něco stahoval z internetu nebo sám od sebe narůstal. Toto ovšem dělají třeba internetové prohlížeče-ukládají historii, ,…
Také se může vytvářet něčeho záloha, nebo to může být vir. Bylo by dobré zjistit, co tam přibývá :)

Bedy

Víte, pokud máte zapnutou funkci Obnovení systému, tak se vytvoří jakoby taková záloha, která pak uvede počítač do předchozího stavu. Je možné, že těch 5GB se nastřádalo za tu hru + se dělal nějaký kontrolní bod systému, tak třeba některé další změny.

Jak psal huxa o těch virech, takové opravdu existují, pokud jste počítač kompletně celý projel antivirem, tak dejme tomu že by tam nic být nemělo.

Já doporučuji tak jednou za 14 dní spouštět čištění disku – najdete to ve Startu nebo přímo v Tento počítač, pokud si na disk kliknete pravým tl.myši a zvolíte Vlastnosti-Nástroje-Vyčistit disk.
To vymaže různé zbytečné soubory a právě to umí mazat i ty body obnovení. Nechá jen poslední (pro případ kdyby náhodou něco se stalo).
Místo programu Vyčištění disku lze použít program CCleaner – ke stažení z http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner

Při instalaci odmítněte Seznam Lištičku a Google Chrome+Toolbar.
CCleaner vyčistí nejen disk, ale taky registr (ikdyž tam se nepočítá s uvolněním místa na disku). Pak tam má i nástroje, kde můžete právě spravovat i ty body obnovení, prostě jednotlivé body můžete libovolně mazat.

Kdyby se to nějak zhoršovalo, pošlete mi výpisy z programu RSIT. Podíváme se, zda-li tam opravdu nemáte něco nechtěnýho.
RSIT stáhnete z http://images­.malwareremoval­.com/random/RSIT­.exe
Program uložte na plochu, spusťte a v okně nechte nastaveno na 1 month. Pak klikněte na tlačítko Continue. Nyní proběhne sken systému, spustí se prográmek Hijackthis (kdyžtak odsouhlaste podmínky použití kliknutím na I accept).
Po dokončení skenu se uloží v Tento počítač – C:\rsit dva soubory – info.txt a log.txt
Oba mi prosím nahrajte na leteckaposta.cz nebo jiné internetové úložiště (uloz.to apod.) a odkaz(y) mi pošlete vnitřní poštou, eventuálně odkaz(y) vložte sem jako doplnění otázky a koukneme na to.