Mahoney

Místo na disku C + nelze smazat složka

Ahojte, asi mi nějak blbne disk C. Před asi půl hodinou jsem měl 1,5 GB místa na disku (já vím, je to málo, ale céčko mám celkovou velikost jen 40 GB) a neustále to skáče dolů. Smazal jsem ještě několik souborů a místo UBYLO, ne PŘIBYLO. Vůbec nevím čím by to mohlo být. A navíc vůbec nechápu co mi tam zabírá 40 GB, jsou tam jen systémové soubory.

Navíc mi nejde smazat složka, jakmile ji chci hodit do koše, počítač zastaví, neodpovídá. Jakmile otevřu správce úloh, zmizí lišta i zbytek ikon a vidím jen prázdnou plochu, nepomůže nic než restart počítače. Netušíte co s tím?
Doplňuji:
Ty kráso!! Tak jsem stáhnul ten CCleaner a myslel jsem že si uvolnim tak 2, 3 GB, ale ono né – 17gb místa! Fakt paráda, díky moc :).

Nejlepší odpověď
odpomass

Stáhni si
http://www.pi­riform.com/ccle­aner
Použij cleaner a vyčisti tim i registry. Určitě ti místo přibyde.
Jinak to můžou být další problémy s poškozením disku (spusť checkdisk), v krajním případě vir (snad máš nějaký antivir – Avast, Avira, Kaspersky,…).

Další odpovědi
badisko

vycistit od balastua a viru…provest diagnostiku disku…tady mas navod ..http://www.e­opcservis.cz/jak-otestovat-hdd.html.....no a zde program ke stazeni…http://ww­w.stahuj.centrum­.cz/utility_a_os­tatni/systemo­ve_nastroje/mo­nitoring/hd-tune/?g[hleda­no]=hd%20tune&g[oz]=2­.50 …taky by bylo fajn ho naformatovat..ale tady je problem muselk by jsi prehrat Windows …coz ne kazdy umi …

Sůwa

Moje odpověď je sice laická, ale u mne to funguje. Vyčistit CCleanerrem a ještě zlikvidovat viry pomocí Spyware ( Search&Destroy). Taky jsem si nastavila „komprimovat data na disku“ a i to pomohlo 🙂

briketka10

žádné složky do koše nedávám – dělám to takto : zmáčknu shift + delete a soubor
nadobro mi zmizí z celého disku mám ověřeno při nahrávání a mazání filmů ..

z disku C odstraňuji i zástupce stejné složky ta tam totiž zůstane taky !!

nezabírají žádné místo tím ani paměť, zkus to vyzkoušet
až podnikneš určité kroky na vyčištění svého PC podle
rady např.Sůwy, odpomass :)
Doplňuji:
tak vidíš nechci být sprostá :O

lukas.zmizik

jak říkali ostatní – ccleaner
a navíc – když něco hážeš do koše, místo ti neubude, v koši to zůstává pro případ obnovení. Maž soubory pomoci kombinace „shift + del“ a vysyp koš. kromé systému ti na disku zabírají místo nainstalované programy.