invidualblue

Může mírný kašel být problém při operaci v plné anestezii?

Dobrý den, mám dotaz ohledně operace co mě čeká v pondělí…. Momentálně mám mírný kašel (zakašlu jednou za 3± hodiny) a chtěl bych se zeptat, zda i tohle může být problém při operaci a kvůli tomu ji anesteziolog může přesunout. Předoperační vyšetření bylo v pohodě, ale tohohle se lehce bojím, že se odpíská…(operace je laparoskopicky)

Má někdo podobnou zkušenost?

Odpovědi
Arne1

Kašel se dá na chvíli zablokovat farmakologicky – například Kodein. Je otázka, jestli by se to s anestetikem nehádalo. A také ta anestéze by měla kašel zablokovat.
V každém případě, informuj lékaře při nástupu do nemocnice a rozhodnutí nech na nich.

da ny

Toto není žádný odborný web.
Sem tam se najde dobrá rada, hlavně zábava, výlevy nálad…. a blbiny :/
„(zakašlu jednou za 3± hodiny) „ – tonu říkáte mírný kašel?
Jakoby se sem vloudil další, přehnaně se pozorující, vystrašený hypochondr.;-) Nechte to na lékaři. Zachovejte klid a pohodu. Bez zbytečného strachu.
Neznám pojem „plná anestezie“ (u laparoskopie).
Typy:
https://nemoc­niceprerov.agel­.cz/pracoviste/od­deleni/aro/in­formace-pro-pacienty/typy-anestezii.html
U jednodenní chirurgie i:
. Existuje několik typů regionální anestezie, které se liší podle způsobu podání.
Analgosedace je prováděna u menších diagnostických nebo operačních výkonů s cílem vyřadit nebo omezit bolestivé vnímání prováděného výkonu se současným celkovým zklidněním klienta.

Manfred05

Mírný kašel může být potenciálním problémem při operaci v plné anestezii. Během operace pacient obvykle dostává anestetika, která ho udržují v bezvědomí a blokují reflex kašle. Pokud pacient kašle během operace, může to způsobit riziko aspirace (vdechnutí žaludečních tekutin nebo jiných materiálů do plic). To může vést k infekcím plic a dalším zdravotním komplikacím.

Lékaři obvykle před operací dávají pacientovi několik pokynů, aby minimalizovali riziko aspirace. Patří mezi ně například omezování jídla a pití před operací, kontrola dýchacích cest a podobně. Pokud se pacient cítí před operací špatně nebo má zdravotní problémy, měl by o tom informovat svého lékaře.

Pokud během operace dojde k problémům s kašlem, anesteziolog může zvážit různé způsoby, jak minimalizovat riziko aspirace, jako jsou například podání léků proti kašli, změna polohy pacienta a podobně. Je důležité, aby anesteziolog monitoroval pacienta během operace a přijímal potřebná opatření, aby minimalizoval rizika spojená s kašlem a aspirací.

elkon

Pokud je osoba nachlazená, na operaci ji nepřijmou.