ReSet

Mintos – P2P krátkodobé půjčky – poradíte?

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli tomu dobře rozumím.V inves­tování do p2p jsem nováček .
Rád bych se zeptal na krátkodobé půjčky do měsíce s garancí odkupu . Garance je do 60 dnů + .
Chápu tedy dobře, že když investuji do takovéto půjčky, která je v období od 31–60 dnů např. na 58 dnu- já investuji a dotyčný půjčku nezaplatí má banka povinnost mi vrátit půjčku i s úroky ( zpětně vykoupit ), takže de faco když tohle koupím tak když dotyčný nezaplatí mam za dva dny odkoupenou půjčku a jsou tam i úroky jako kdybych do ní investoval na začátku její platnosti ? To by znamenalo že u takovýchto úvěrů člověk nemusí čekat měsíc (+ 60 dnů s trochou smůly ), ale např 2 dny .
Prosím někoho kdo tomu rozumí více než já aby mi to osvětlil .
Díky

Edit: Krátkodobá půjčka je jednorázová , to znamená že měl dlužník zaplatit a je ve zpoždění 31–60 dnů.

Odpovědi
ivzez

Já obratu »60+ dnů po splatnosti« rozumím tak,
že je dlužník přes 60 dnů v prodlení, tj. že od poslední
splátky uběhlo více než 60 dnů…

Mintos – podrobný manuál (PDF):
https://hoopo­o.cz/wp-content/upload­s/2016/12/Min­tos-P2P-p%C5%AFj%C4%8Dky-podrobn%C3%BD-manu%C3%A1l.pdf

A než se rozhodnete, seznamte se i s riziky:

  1. díl → https://finlor­d.cz/2016/06/­p2p-mintos-jeji-kreditni-riziko-12/
  2. díl → https://finlor­d.cz/2016/06/­p2p-mintos-jeji-kreditni-riziko-23/
  3. díl → https://finlor­d.cz/2016/06/­p2p-mintos-jeji-kreditni-riziko-23/

________________

Po doplnění otázky:

Podle mne jde o 60 dnů prodlení i v případě krátkodobé půjčky.
(Podle mne jsou pravidla nastavena stejně pro všechny typy půjček.
Ale nepročetla jsem podmínky podrobně → to jste měl udělat Vy.)

Jakub Tlapal

Zdravím… Já jsem taky chtěl investovat do půjček, tak jsem si našel investice přes Julu platformu , kde bylo všechno vysvětlené, jasně dané a co jsem nevěděl, tak jsem se zeptal. Určitě bych neinvestoval peníze na vlastní pěst. Mám v oběhu několik desítek tisíc, takže žádné drobné, proto jsem chtěl mít jistotu, že o peníze nepříjdu.