Avatar uživatele
EKSOT123

Cestou z práce jsem sebral trochu listí známých stromů a keřů, poznáte je?

Doufám, že to z té fotky půjde trochu poznat.
Odpověď dám za chviličku do diskuze.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, dubraro, aliendrone před 1990 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

No, my Pražáci jsme si zjednodušili rozpoznávání, takže když je to velký, svislý, dřevěný a padá z toho listí nebo jehličí – je to STROM!
Když je to taky velký, svislý a kovový (bez listů či jehličí), je to POULIČNÍ OSVĚTLENÍ nebo jiný stožár.

Z listů usuzuji, že to stožáry NEBUDOU! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

liliovník bych nepoznal, javory se mi pletou mezi sebou. Ale testík se mi líbí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orestez

Všechny stromy mají stopy a funkce, které mohou pomoci při identifikaci. Stačí, abyste věděli, na co se má dívat. Tento rychlý průvodce pro identifikaci stromů vám poskytne několik základních tipů a tipů.
https://www.wo­odlandtrust.or­g.uk/visiting-woods/trees-woods-and-wildlife/british-trees/how-to-identify-trees/
Už jsem se tady ptal a local seniors odpověděli dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Tipoval bych:
1, 4, 5 – javor
2 – osika?
3 – bříza
6 – platan

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Aliendrone → ještě lze upřesnit,
že když z toho padá jehličí, je to modřín.

před 1990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

To už je k delší diskuzi, protože i z neopadavých jehličnanů nakonec jehličí průběžně PADÁ! (stačí se podívat na zem)

Záleží také na míře zamyšlení a rychlosti chůze, kolik toho po nezamýšlené, stromem způsobené deceleraci spadne, takže… ;) :D :D

před 1988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Alien: a když je to svislý do 2 m, není to dřevěný ani kovový, roste to v Praze nebo u Ťamanů v pěstírně a má to vícečetné listy, tak je to konopí.

před 1990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Což mne přivádí k zamyšlení nad nedávnou otázkou, ze které plyne > když je to svislý cca 2m a není to ani dřevěný či kovový a je to v okolí Valmezu… tak to bude „dalekohled“!!! ;) :D :D

před 1988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Orestez, díky a kdo je to local seniors – to jako lokál seniors?
Kepler díky, ty plody u jedničky patří k tomu listu. Jen nevím, jestli je to jedlé. Ale když o tom tak pěkně zpívají, tak to možná zkusím.

před 1990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

  1. odpověď je zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oPDYfHvi­o5Q
  2. líska 3) osika 4)javor mléč 5)javor klen 6) Liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera)

před 1990 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek