EKSOT123

Cestou z práce jsem sebral trochu listí známých stromů a keřů, poznáte je?

Doufám, že to z té fotky půjde trochu poznat.
Odpověď dám za chviličku do diskuze.

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, my Pražáci jsme si zjednodušili rozpoznávání, takže když je to velký, svislý, dřevěný a padá z toho listí nebo jehličí – je to STROM!
Když je to taky velký, svislý a kovový (bez listů či jehličí), je to POULIČNÍ OSVĚTLENÍ nebo jiný stožár.

Z listů usuzuji, že to stožáry NEBUDOU! ;) :D :D

Další odpovědi
Drap

liliovník bych nepoznal, javory se mi pletou mezi sebou. Ale testík se mi líbí.

orestez

Všechny stromy mají stopy a funkce, které mohou pomoci při identifikaci. Stačí, abyste věděli, na co se má dívat. Tento rychlý průvodce pro identifikaci stromů vám poskytne několik základních tipů a tipů.
https://www.wo­odlandtrust.or­g.uk/visiting-woods/trees-woods-and-wildlife/british-trees/how-to-identify-trees/
Už jsem se tady ptal a local seniors odpověděli dobře.

Kepler

Tipoval bych:
1, 4, 5 – javor
2 – osika?
3 – bříza
6 – platan

ivzez

Aliendrone → ještě lze upřesnit,
že když z toho padá jehličí, je to modřín.

aliendrone

To už je k delší diskuzi, protože i z neopadavých jehličnanů nakonec jehličí průběžně PADÁ! (stačí se podívat na zem)

Záleží také na míře zamyšlení a rychlosti chůze, kolik toho po nezamýšlené, stromem způsobené deceleraci spadne, takže… ;) :D :D

Kepler

Alien: a když je to svislý do 2 m, není to dřevěný ani kovový, roste to v Praze nebo u Ťamanů v pěstírně a má to vícečetné listy, tak je to konopí.

aliendrone

Což mne přivádí k zamyšlení nad nedávnou otázkou, ze které plyne > když je to svislý cca 2m a není to ani dřevěný či kovový a je to v okolí Valmezu… tak to bude „dalekohled“!!! ;) :D :D

EKSOT123

Orestez, díky a kdo je to local seniors – to jako lokál seniors?
Kepler díky, ty plody u jedničky patří k tomu listu. Jen nevím, jestli je to jedlé. Ale když o tom tak pěkně zpívají, tak to možná zkusím.

EKSOT123

  1. odpověď je zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oPDYfHvi­o5Q
  2. líska 3) osika 4)javor mléč 5)javor klen 6) Liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera)