Ministerstvo navrhlo, aby se snížil exekutorský tarif u malých dluhů. Nebylo by levnější pro dlužníky, kdyby si to

vymáhal sám věřitel svépomocí a nezatěžoval tím právníky a exekutory?

Právník si za to účtuje tisíce a přitom už má v PC jeden univerzální text a jen změní jméno, rodné číslo a adresu a částku a věřitele a netrvá mu to ani 5 minut.

Třeba pro dopravní podnik snad není problém poslat 1× týdně email, SMS, že ještě není uhrazená pokuta.

Dost dluhů je z neznalosti, opomenutí.

Dítě jede na černo, rodiče nejsou informováni (zákon to nenařizuje) a rodiče se to dozví až když je navštíví exekutor. Přitom stačil email zadarmo nebo SMS za 2 Kč.

Nebo pokuta za rychlost, taky mohla policie poslat několik emailů, že ještě není uhrazeno. Pokutový blok se snadno ztratí a když není na očích tak se na to zapomene.

Alespoň, že lze pokutu platit kartou.

Odpovědi
Drap

Každý se většinou snaží, aby získal dluh nejprve sám, až potom použije prývníky a exekuci. Velké firmy, jako např dopravní podniky, vymahají dluhy hned přes sví nebo najaté právní oddělení, jinak by to si nešlo.