autacek

Ministerstvo chce zakázat drezuru zvířat v cirkusech. Měl by se zakázat i parkur?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/486678-ministerstvo-chce-zakazat-vystupovani-a-drezuru-zvirat-v-cirkusech.html

Nejlepší odpověď
Drap

Ne

Další odpovědi
aliendrone

Obecně jsem pro zákaz drezury zvířat v cirkusech (kdo měl jako nedávno já možnost převědčit se v jakých příšerných podmínkách ta zvířata skutečně žijí – bez ohledu na drezuru či nikoliv – jistě chápe moji nevraživost vůči všelijakým Kočkům, Berouskům a vůbec pododobným untermenschen, dobrým akorát tak na sonderbehandlung)! :( :( :(

Bohužel mám důvodné obavy, že zákon bude typicky česky podělán a nevyřeší vůbec nic, jen přinese jako obvykle DALŠÍ problémy a komplikace – jak je v našich končinách již tradičně zvykem! :(

Parkuroví koně jsou celkem mastná záležitost a jejich majitelé se o ně pečlivě starají (jinak to nejde, jinak kůň hned ztratí výkonnost). Neříkám, že se mezi majiteli koní nenajdou nějaká prasata, ale drtivou většiou jsou to fandové, znám i takové, kteří si raději „utrhnou od huby“, jen aby se hemelka měla fajn!

Navíc pro koně je přirozené skákat přes překážky a běhat, rozhodně mnohem víc, než pro tygra skákat skrz obruč či chodit „po zadních“ apod. Venkoncem dostihovým sportům vděčíme za to, že koně existují nejen v zoologické zahradě.

Já bych z toho parkur i dostihy vynechal, i když ke koním jsem nikdy (navzdory snahám jiných) náklonnost nezískal, prostě jsou to zpocené smrduté herky, kdepak na opojnou vůni benzínu a výfukových spalin!! ;) :D :D

Mc Merkurion

… nechce zakázat drezuru zvířat v cirkusech, ale především zvířata v cirkusech >>> s tím naprosto souhlasím …
… parkur a jiné závody se zvířaty je něco jiného, ty netrpí v klecích cirkusů !!!

Kryšpín

A není to pokyn z Bruselu ten musí být vykonán