Minimum výživného

Před 7 lety mi soud vyměřil 2000 kč výživného
na dvě děti.Býv.manžel tvrdil u soudu, že ho živí kamarádka u které pracuje ve sport-baru za jídlo a přespání.
Dnes je mím dětem 9 a 13 let.Otec o ně nejevil zájem.Dokonce jsem splácela po něm dluhy.
Býv. manžel má nyní manželku a dvě malé děti
Nemá údajně žádné příjmi a tvrdí že ho živí manželka a její firma.
PTÁM SE JAKÉ JE MIN.VÝŽ.Na dítě 9a13 let ?
ďekuji
Lenka

Nejlepší odpověď
kropitko

S výživným je to zatím velmi těžké,tabulky a mám dojem,že ani hranice minimálního výživného nebyla zatím určena. Jinak od příštího roku by to mělo být 1400. Ale buďte klidná,mě bývalý platí 2000 na 2 děti ve věku 17 a 18 let,teď mu je sice soud nepatrně zvýšil,ale on se odvolal,tak se to ještě nějakou chvíli potáhne.
Zažádejte o zvýšení výživného,co nejdříve.

Další odpovědi
ReHu

Také bych zažádala o zvýšení, ale současně, ale nevím jak, bych se snažila zjistit jak to má s prací, jestli podává nějaké daň přiznání, jestli je zaměstnanec apod.
Nevím, jestli by se vám, vyplatilo soukromé očko. Nějaké šikovné. To byste pak měla i důkaz, že to není tak, jak to podává.
Také bych se snažila si zvednout fin.příjmy, abyste na něm nemusela být závislá. A ještě vám pak bude závidět.