Martinos1337

Minimální IQ pro inženýrství

Jaké IQ stačí pro studium inženýrství? A nepište nic jako „na IQ nezáleží“ atd, prostě napište nejáký váš odhad.

Nejlepší odpověď
Zvidatel

Čtyřmístné, 2314.

Další odpovědi
Edison

Když na tom nezáleží, tak na tom NEZÁLEŽÍ. Znám dost inženýrů – blbů. A znám dost těch, do kterých bys neřekl, že to jsou inženýři (v tom nejlepším slova smyslu).

Rokio

Určitě to bude alespoň 100 IQ bodů. Podle mě IQ o hodnotě 120 ti dá dobrou šanci vystudovat tento obor.

Ještě budeš potřebovat dobrou znalost matematiky a fyziky, prostorovou inteligenci, vytrvalost a pravidelně se učit.

Pokud ti to nevyjde, můžeš vykonávat alespoň práci seřizovače, či mistra, pokud máš průmyslovku.