Adam

Minerální prameny.

Jak to, že v oblasti pod Krušnými horami je tolik minerálních pramenů?
Doplňuji:
Které nemoci se v uvedených lázních převážně léčí?

Nejlepší odpověď
annas

Intenzivní sopečná činnost v minulosti přinesla Krušným horám bohatý výskyt kovových rud a léčivých pramenů, které daly vzniknout mnoha lázeňským střediskům.

Další informace na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:tZzu_rtD8MYJ:­czechtravels.sweb­.cz/lazne/tro­juhelnik_zapad_cech­.htm+L%C3%A1zn%C4%9B+v+Z­%C3%A1padn%C3%AD­ch+%C4%8Cech%C3%A1ch&cd=­2&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
pondělí

převážně nemoci spojené se srdcem a celkovou cevní soustavou,ale i pohybové,na vodě kolikrát ani nezáleží.

elektrikář

Karlovy Vary , Mariánské lázně, žaludeční problémy Františkovy lázně ženské problémy.Tam mají krásnou sošku malého Františka, když si jí pohladíte…Budete mít také takového.Jáchymov pohybové potíže.
Je to místo tektonického zlomu voda kerá prosakuje do zemně se ohřívá a vaří horká pak rozpouští horniny kolem sebe sytí se kysličníkem uhličitým. A máme minerálku ta se dá použít ke koupelím a pitným kůrám na léčeni.Pohybového ústrojí a mírná radioaktivita Obsah stříbra, Teplice a Jáchymov.