oooondra

Minerální posyp / jaká je alternativa?

Dobrý den,
renovuji kousky popraskané střechy gumoasfaltovou hydroizolací (DenBit DISPER DN ). V návodu je dáno že poslední vrstvu má být aplikován MINERÁLNÍ POSYP.
PO troše googlování jsem zjistil že je to terminustechnikus, tedy že jde skoro výhradně o břidličný posyp, který se neshání zrovna lehce. Potřebuji fakt je kyblik, střecha je malinká.

Jaká je tedy možná altrnativa?
Mám klasický písek, šterk, který mohu prosýt, popř. načaté pytle s omítkou, betonem, cementem…
Doplňuji:
Jemný písek? Myslíte že je na to vhodný i písek z dětského pískoviště?

V případě že ne, napadly mě ještě akvarijní potřeby (křemičitý písek)
např. zde, „jemný křemičitý písek, zrnitost 0,7 – 1,2 mm“ : http://www.zo­ohit.cz/shop/ak­varistika/deko­race/pisek?gclid=CI-ztOuCjcACFRHHtA­odbT8ApA

Odpovědi
honza19hk

pytel s cementem a podobnými věcmi asi těžko.To by jsi měl betonovou střechu až by to zmoklo. Můžeš použít jemný písek, velmi jemně drcený káme nebo i velmi jemně drcené sklo.Mělo by to být něco hrubšího,takže na pytle se stavebními směsmi zapomeń.
Doplňuji:
Jemný suchý písek, je jedno zda z pískoviště nebo křemičitý písek.
Křemičitý písek seženeš i někde kde pokládají zámkovou dlažku. Měl by být čistý.

mosoj

Máš pravdu . Jedná se o terminus technicus. Proč to nazývat jednoduše.
Hodí se na to jakýkoliv říční nebo praný písek, který se používá pro betonování. Jenom je ho třeba prosít sítem cca 0,5, pak dostaneš zrnitost do 0,5 mm.
Pokud se ti jedné o malé množství, řešil bych to to pískem do akvária.

http://www.raj­krmiv.cz/pisky--drte-do-akvaria/pisek-ricni-c-2-10kg

Na dětském pískovišti se bude nejspíše vyskytovat kopaný písek, který se na to nehodí pro větší obsah hliněného balastu. Musel by jsi ho pořádně vyprat a také přesítovat.