arygnoc

Mimochodom: viete, prečo Bradbury nazval jedno zo svojich špičkových diel 451° Fahrenheita?

Nejlepší odpověď
fcoop

Je to tepelný bod,při kterém papír začne hořet.
Ostatně – je to motto té khnihy.

Další odpovědi
annas

Hlavním hrdinou je požárník Guy Montag. Požárníci však v této době nejsou těmi, jež požáry hasí. Domy se vyrábějí z ohnivzdorných materiálů a požárníci už nemají co na práci, začínají dělat pravý opak své původní práce. Vyhledávají nelegální přechovavatele knih a vypalují jejich knihovny, často i celé domy. „451 stupňů Fahrenheita (232,777°Celsia) je teplota při které se papír vznítí a hoří“, píše Bradbury v úvodu. Proto mají požárníci ve znaku právě číslo 451.

Wikipedie

anonym

Knihy se pálily i v minulosti. Ale představa, že by lidé přestávali číst a zajímali se jenom o sebe je hrozná. Ale kdo ví jaká bude naše budoucnost.

quentos

jelikož jsem ho četl, tak to vím ;{)>

Fyzik

Nechci dělat chytrého, ale vím a dokonce anglická wiki to ví taky :)

pro ty, co nechtějí hledat (pozpátku):
urípap ínecínzvomas atolpet