Mar358

Miluju svoji kamarádku, která je zadaná, a stalo se něco, kvůli čemu mám strach, že o ni přijdu. Jaký máte názor/radu?

Je mi 25 a už skoro 2,5 roku miluju svoji kamarádku (je jí 19), kterou znám už asi 4 roky a která, jak jsem již napsal, je už asi 3 roky zadaná (je to její první kluk). Zpočátku jsem s ní chodil ven a nechtěl jsem se do ní zamilovat (přeci jen je zadaná), ale přesto se to stalo a já jí to řekl. Měl jsem strach, že se přestaneme bavit, že to mezi námi skončí, ale neskončilo. Za ty 2 roky jsme se stihli už několikrát pohádat a přestat bavit, ale vždycky se to nějak mezi námi urovnalo. Nedávno jsme spolu byli venku, vzali jsme si sebou víno a ona mi řekli, že ji nedávno přítel podvedl (líbal se s jinou), ale že mu to odpustila. No a jak jsme se po chvilce pití byli opilí, tak mě políbila. Čekal jsem, že to udělám já, ale udělala to ona. Samozřejmě jsme to oba svedli na alkohol a dohodli jsme se, že budeme dělat, že se to nestalo, a že se to nesmí nikdo dozvědět. Nakonec mi napsala, že bude lepší, když se teď nějaký čas neuvidíme, že potřebuje čas. Většina lidí mi říká, ať čekám, ať jí napíšu jen, když ona napíše mně, a abych ji nechal. Co si myslíte vy? (Pokud s tím má někdo osobní zkušenosti, tak bych si toho vážil ještě víc.) Omlouvám se za dlouhý text, ale myslím, že je lepší, když budete vědět, jak to mezi námi celou dobu je. A ještě se omlouvám za chyby.

Nejlepší odpověď
anonym

První lásky obvykle nevychází a to tím spíš, když už na počátku v nich bují oboustranná nedůvěra … Ten kdo by se měl obávat je tedy podle mne spíš její stávající přítel protože to podle popisu moc nevypadá, že by s ním měla zůstat dlouhodobě. To samozřejmě ukáže čas. Každopádně bys myslím udělal chybu kdybys ji aktivně začal do stávajícího vztahu vstupovat a bortit ho, nejspíš by se ti to povedlo, ale není už zdaleka tak jisté, že by sis ji zrovna tím získal.

Dej ji nějaký čas pokud o ní stojíš, aby se s tím sama popasovala a ujasnila si svůj vlastní postoj.

Další odpovědi
autacek

Asi jsi promarnil příležitost, protože ona co chtěla naznačila, ale ty jsi vůbec nezabral.

Útěchou budiž pro tebe, že by to byl stejně asi jen jednorázový úlet, ale nikdy nevíš, třeba bys ji zrovna o svých kvalitách přesvědčil a získal ji pro sebe napořád.

anonym

Jednoznačně to vidím na psychologickou poradnu,