Kokyna

Milost prezidenta

JA ČASTO PREZIDENT UDĚLUJE MILOSTI. UDĚLUJE JE OSOBNĚ NEBO MÁ NA TO LIDI?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Milost prezidenta republiky je dána jeho rozhodnutím. Klidně ji může udělit zítra nebo pozítří. Není nikde stanoveno, že ji musí udělovat ten či onen den, popř. ve významný svátek.
Většinou se děje, že při významné události prezident republiky se rozhodne využít své výsady a udělí milost.
Je to však pouze na jeho rozhodnutí. také nemusí udělit během svého funkčního období milost žádnou.

Další odpovědi
jkjk

Nekolikrat za rok (viz prehled http://www.hrad­.cz/cs/prezident-cr/rozhodnuti-prezidenta/amnestie-a-milosti/index.shtml), ma na to lidi v Kancelari prezidenta repuliky (Odbor legislativy a prava), ale vlastni rozhodnuti cini sam. Pravdepodonost udeleni milosti je dost nizka (1–2% ze zadosti).

nike

to nema ani cenu psat o milost a taky nevěřim že pan prezident se tim zabiva jestli uděli nebo neuděli obyčejni lidi občane česke republiky nemaji šanci na milost jo ale kdyby jme byli znami v česke republice tak určitě tu milost dostane to je muj nazor.nema cenu psat ja jsem psala 4krat a nic a duvody jsem měla velke